Ostatnie działania marketingowe firmy HTC wyraźnie wskazują, że braki u konkurencji (mowa tutaj o headsecie Valve Index) są im na rękę. Najpierw Vive Cosmos Elite, a teraz Vive Pro Full Kit z darmową wersją Half-Life:Alyx.

Tak jest, dobrze czytacie. Od 11 maja do 25 maja trwa wielka promocja HTC. Wraz z pełnym zestawem HTC Vive Pro Full Kit otrzymacie darmową wersję gry Half:Life:Alyx. Co ciekawe akcja tyczy się tylko terenu Europy. W końcu możemy poczuć się wyróżnieni, bo często takie akcje mają miejsce w Ameryce północnej.

Zestaw Full Kit zawiera headset, dwa kontrolery oraz dwie latarnie śledzące. Oczywiście wraz z pełnych okablowaniem jakie jest konieczne do podłączenia. Cena całego zestawu to 5.299 zł. I co chyba najważniejsze, zestawy, pomimo pandemii, są dostępne. Także, jeśli poszukujecie sprzętu VR ze śledzeniem opartym o latarnie SteamVR, a macie dosyć czekania na gogle od Valve Index trafia się Wam świetna okazja. Z drugiej strony pamiętać należy o tym, że mogą to być już ostatnie dostępne sztuki jakie w ogóle będą w sprzedaży.

alert("recognize");
Vive Pro Eye

Od początku roku firma HTC dosyć mocno zmieniła swoją ofertę. Po premierze headsetu Vive Cosmos w 2019 roku rozpoczęła się unifikacja całego asortymentu. Pierwszym sygnałem było ogłoszenie całej rodziny Cosmos, w której skład wchodzą gogle Cosmos Play, Comos, Cosmos Elite i Cosmos XR. W ten sposób wachlarz sprzętu stał się naprawdę imponujący. Ale tym samym leciwe już gogle Vive Pro zostały niejako zastąpione przez dużo, nowszy i lepszy sprzęt. HTC postanowiło pomału wycofywać je z rynku. Ale na ich miejsce wprowadza jeszcze dalej aktualny zestaw Vive Pro Eye. Nie różni się on zbyt wiele parametrami od wersji Vive Pro. Zasadniczo jedyna różnica to system śledzenia wzroku Tobii.

Ktoś może zadać pytanie czy warto dzisiaj inwestować w sprzęt sprzed 2 lat. Wiele osób uważa, że czasy świetności sprzętu od HTC już minęły, a firma przespała największy bum. Dodatkowym argumentem jest konkurencja ze strony Valve Index, gogle, które dla wielu uważane są za wzór i dużo tańsze. Z pewnością argumentem przemawiającym za kupnem zestawu Vive Pro jest jego ciągła dostępność czego nie można powiedzieć o produkcie Valve. Teraz dochodzi wędka w postaci darmowej wersji największego hitu na sprzęt VR.

Cosmos Elite z HL:Alyx jeszcze w promocji

Mnie osobiście ciekawi inna sprawa. Mianowicie do 30 czerwca 2020 roku trwa promocja na sprzedaż nowych gogli Cosmos Elite. Wraz z nią także otrzymamy darmową wersję gry Half-life:Alyx. Ale cena jaką musimy zapłacić za gogle Elite to “jedyne” 4.299 zł. Gdzie logika? Poza oczywiście samym headsetem, zauważalna różnica w obu zestawach to starsza wersja latarni 1.0 w zestawie z Cosmos Elite Ale szczerze powiedziawszy dla domowego użytku większość nie zauważy różnicy pomiędzy wersją 1.0 i 2.0.

W co zainwestować? Tą decyzję już pozostawiam Wam.

wsparcie_patronite