Jeśli jesteście fanami gry Beat Saber może być to nie lada gratka. Firma SUBPAC, producent haptycznej kamizelki audio wydało właśnie specjalne, limitowane urządzenie dedykowane dla gry Beat Saber.

SUBPAC to urządzenie przypominające kamizelkę, jednak skrywającą olbrzymią moc. To tak naprawdę haptyczne urządzenie, które wyposażone jest w receptory. Rozmieszczone są one na całej powierzchni stykającej się z naszym ciałem. To właśnie pozwala na “czucie” muzyki. Ogólnie przypomina to różnicę jaka jest w trakcie słuchania muzyki w słuchawkach, a bycia na koncercie. Koncertowe fale dźwiękowe przenikające nasze całe ciało zwiększają w ten sposób odbiór. Nie da nam tego nic, nawet najbardziej zaawansowany sprzęt audio. SUBPAC pozwala na “fizyczne” czucie linii basowej. Za każdym razem kiedy w rytm muzyki tniemy mieczem nadlatujące kostki, czujemy w głębi ciała ten głęboki, przenikliwy dźwięk. Wrażenia na pewno są olbrzymie.

Beat Saber SUBPAC

No nie mogło stać się inaczej, a mianowicie współpraca firmy z najgłośniejszym tytułem gry muzycznej ostatnich lat oraz firmy produkującej taki sprzęt. Już na początku roku firmy wspólnie zaangażowały się w projekt dla niesłyszących. Dzięki temu osoby takie mogły na własnym ciele poczuć moc dźwięków jaka płynie z rozgrywki w Beat Saber.

Sprzęt wyceniany jest na $299 dolarów. Cena więc jest taka sama ja w przypadku standardowego zestawu S2. Jednak seria Beat Saber jest limitowana, więc jej dostępność na stronie producenta mocno ograniczona. Jeśli chcecie jedną sztukę dla siebie proponujemy się pospieszyć, bo zainteresowanie jest dosyć spore.

SUBPAC współpracuje praktycznie z większością gogli VR dostępnych na rynku, włączając w to PSVR i Quest. Jeśli będziecie mięli problem z ich skonfigurowaniem, na stronie supportu wszystkiego się dowiecie.