To chyba najbardziej tajemnicza premiera jaka miała do tej pory miejsce. Firma ogłosiła datę od kiedy gogle będą dostępne w przed-sprzedaży, ale nikt nie zna jeszcze ceny. Jakby tego było mało, media nie miały możliwości ich przetestowania.

Firma HTC ogłosiła na swoim profilu Twitter datę, od której będzie można składać zamówienia pre-order na zakup ich najnowszych gogli HTC Vive Cosmos.

Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że do tej pory nie wiele wiadomo na ich temat. Informację o rzekomej cenie sprzedaży, która miałaby oscylować w granicach $900 dolarów firma szybko sprostowała.

Jakby tego było mało, media nie otrzymały oficjalnej sposobności na wcześniejsze testy. Także wszystkie wiadomości o nowych możliwościach gogli to mieszanka domysłów i notek prasowych samego producenta. O ile dane techniczne jak rozdzielczość, FOV czy system śledzenia to elementy, które spokojnie można przyjąć za pewniki, o tyle ergonomia, waga czy ogólne wrażenia mogą zostać sprawdzone jedynie fizycznie. HTC jak widać wprowadza kompletnie nowy sposób wejścia produktu na rynek.

Po premierze na targach CES w Barcelonie, HTC narobiła niemałego szumu ze swoim produktem. A dokładniej szum narobiła poniższa grafika.

HTC Vive Cosmos

Jak zapewniało HTC, model Cosmos miał być pierwszym zestawem VR który współpracowałby z komputerami PC, a zarazem mógł być zasilany smartfonem. Była to absolutna petarda, bo na rynku takiego rozwiązania jeszcze nie ma. Jednak do tej pory HTC nie powiedziało nic więcej na ten temat.

Od tamtego czasu zmienił się ich wygląd. Początkowo obudowa była gładka i sprawiała wrażenie urządzenia testowego. Jednak po pewnym czasie firma zamieściła kilka filmów prezentujących ostateczny wygląd gogli. Nabrały one bardziej agresywnego charakteru.

HTC Vive Cosmos

Od 12 września na oficjalnej stronie będzie można składać zamówienia. Jednak kiedy będzie realizowana wysyłka? Tego firma nie ujawniła.