O nowych goglach od HTC, Cosmos nie wiemy jeszcze wiele ale firma skrupulatnie wypuszcza coraz więcej informacji na ich temat. Ostatnio jednak pojawiła się informacja o potencjalnej cenie sięgającej $900 dolarów. HTC zareagowało.

Plotka o cenie nowych gogli HTC Cosmos pojawiła się na kanale YouTube, MRTV. Autorzy ogłosili, że poznali cenę za jaką gogle od HTC będą dostępne. Informacja została im udostępniona przez zaufaną osobę ściśle związana z firmą HTC. Nie trzeba było długo czekać na sprostowanie tej informacji przez samego producenta.

Trzeba jednak przyznać, że HTC od samego początku kiedy tylko ujawniło pracę nad Cosmos nie jest zbytnio wylewne. Pomału i z pewnym dystansem dozuje informacje, które rzucają chociaż odrobinę światła na specyfikację nowego produktu. Wiemy, że na pewno ich premiera ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. Jednak dzisiaj firma udostępniła kolejną porcję informacji. Firma zaprezentowała nowe zdjęcia, na których można zauważyć kompletnie przemodelowaną przednią część wraz z 6 kamerami systemu śledzenia inside-out. Dodatkowo firma pokazała, że gogle będą także wyposażone w dedykowane słuchawki mocowane do paska okalające głowę. System dosyć mocno przypomina ten znany z HTC Vive/Pro. Niestety dalej nie wiemy nic na temat rozdzielczości czy szerokości pola widzenia.

vive-cosmos

Informacja o prawdopodobnej cenie zelektryzowała środowisko. $900 dolarów to dosyć wysoka cena, nawet jak na firmę HTC. Dlatego też niedługo po ujawnieniu tej informacji firma wydała oświadczenie dla portalu Road to VR:

We appreciate the speculation on Cosmos’ price and functionality. What was reported today is incorrect (and high). We’re just getting started on what we’ve built with Cosmos and believe we’re delivering a product with great value, functionality, and the ability to grow with you over time(…)

Autorzy kanału MRTV poinformowali też, że gogle będą dostępne już od sierpnia. Jednak firma także tego nie potwierdziła.

Dla porównania, w 2016 roku gogle HTC Vive w dniu swojej premiery wycenione były na $800 dolarów, a wersja Vive Pro na niebagatelne $1.400 dolarów co wywołało dosyć spore emocje wśród fanów. Tak więc cena $900 dolarów wydaje się mocno wygórowana. Ale jak to w życiu bywa, w każdej plotce może być odrobina prawdy. Czekamy na oficjalne dane.