VR Awards to impreza organizowana już od 2017 roku. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez związanych z technologią wirtualnej rzeczywistości. W tym roku stawka jest naprawdę wyrównana.

AIXR to organizacja non-profit zrzeszająca największych graczy branży XR. Zajmują się wszystkim, od wspierania drobnych startupów, po współpracę z gigantami. Od 2017 roku są także organizatorami największej imprezy w branży XR, na której prezentowane są najlepsze firmy i ich produkty. W tym roku impreza odbędzie się 11 listopada w prestiżowym 8 Northumberland Avenue  w Londynie. Zaproszonych jest ponad 300 gości z całego świata, którzy będą mieli okazję na żywo obejrzeć rozdanie nagród.

Nagrody przyznawane są przez jury składające się z 80 członków. Nie mają oni prostego zadania, bo w każdej z 12 kategorii mamy do czynienia z absolutnymi perełkami tego roku. Przed nimi bardzo ciężkie zadanie.

 

Jeśli chcecie osobiście wybrać się na wydarzenie AIXR VR Awards 2019, bilety są dostępne pod adresem https://vrawards.aixr.org/tickets.

A tak wyglądają kategorie wraz z nominacjami:

VR Hardware of the Year
VR Game of the Year
VR Experience of the Year
VR Film of the Year
VR Marketing of the Year
Rising VR Company of the Year
Innovative VR Company of the Year
VR Education and Training of the Year
VR Healthcare of the Year
Out-of-home VR Entertainment of the Year
VR Social Impact Award
VR Enterprise Solution of the Year