Mechanika to bardzo skomplikowana branża, dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej niż sama symulacja i zaprezentować pracę maszyny w jej naturalnym środowisku, jakim jest plac budowy

Kto z części męskiej, (a może damskiej także) nie zachwycał się w dzieciństwie na widok wielkich koparek, wywrotek czy dźwigów. Ja do dzisiaj mam dreszcz, kiedy siedząc w samochodzie, mija mnie wielkie, kilkuosiowe monstrum, a mój wzrok jest mniej więcej na wysokości jego połowy koła. Jest coś niesamowitego w tych maszynach, gdzie ilość kabli, przewodów hydraulicznych i przełączników, zawstydziła by nie jednego mechanika. I niech nikt nie mówi, że przechadzając się między półkami sklepów dla dzieci, nie przystanie choć na chwilę przy regale z klockami Lego© i ich serią Technics©, która właśnie stara się wprowadzać najmłodsze pokolenie w świat mechaniki.

Jednak nie dla wszystkich będzie to tylko zabawa. Branża mechaniczna to potężny rynek, którego rozwój napędza inne branże i stanowi ważne ogniowo w naszym rozwoju. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, jakim jest chociażby Autodesk Inventor® możliwe jest projektowanie, renderowanie, a także symulowanie wszelkiego rodzaju narzędzi. Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej niż sama symulacja i zaprezentować pracę maszyny w jej naturalnym środowisku.

Dla jednego z naszych klientów wykonaliśmy demo umożliwiające osadzenie maszyny w dowolnym otoczeniu, dzięki zastosowaniu technologii AR. Pozwala to na zwizualizowanie potencjalnym klientom produktu, ale także pokazanie możliwości pracy. Statyczny model został wykonany przy pomocy Inventora®, a praca maszyny, obroty oraz ruchy siłowników w Unity. Demo posiada panel sterowania dzięki któremu maszyna może wykonywać podstawowe ruchy ramionami i obrót. Prędkości pracy siłowników czy obroty są w pełni konfigurowalne, co pozwala na dobranie odpowiednich parametrów pracy.

 

W technologii AR, zakres pracy i operowania na wszelkich maszynach jest praktycznie nieograniczona i jedynie sam konstruktor wyznacza granice w jakich powinien odbywać się ruch. Zatem jest to świetne środowisko do testowania produktu, czy jego prezentowania.

 

Zasada marketingu mówi:
“Lepiej być pierwszym niż lepszym”A więc skontaktuj się z nami
My też to tworzymy