Nareszcie firma HTC określiła kiedy zamierza wprowadzić do sprzedaży swoje gogle Cosmos. Liczymy na to, że nie będzie poślizgu.

HTC Vive Cosmos zostały zaprezentowane na tegorocznych targach CES 2019. Jednak w styczniu firma nie wiele mogła (lub nie chciała) powiedzieć na temat daty sprzedaży. Dzisiaj już wiemy, że w okolicach września możemy już wypatrywać ich na półkach sklepowych. Pomimo tego firma rozpoczęła wysyłkę sprzętu dev kit deweloperom, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w testach.

Do tej pory nie mamy żadnych bardziej szczegółowych informacji o specyfikacji urządzenia. Nie wiemy nic o potencjalnej rozdzielczości, polu widzenia, rodzaju śledzenia, czy nawet o samej cenie z jaką należy się liczyć. Dane te do tej pory były skrzętnie ukrywane jednak jest cień szansy na uzyskanie jakiejś informacji. Po otrzymaniu dev kitu przez deweloperów przypuszczalnie do sieci trafią informacje o podstawowych parametrach.

HTC_Vive_Cosmos

Nadzieje jakie mamy w stosunku do gogli Vive Cosmos są dosyć duże. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt rezygnacji ze wsparcia śledzenia za pomocą stacji bazowych SteamVR. To świadczy o tym, że HTC chce się usamodzielnić i tworzyć własne środowisko obok Valve. Dla nas, użytkowników jest to dobra informacja, bo rosnąca konkurencja wymaga coraz większych i lepszych nakładów. Z drugiej jednak strony zbyt duże rozdrobnienie może powodować brak kompatybilności tytułów między platformami, co niezbyt dobrze wpłynie na rynek VR.