Beat Games nie zwalnia tempa i co chwila zaskakuje nas kolejnymi nowościami. Na E3 pokazali swój hit w wersji 360 dedykowaną na gogle Oculus Quest

Wszyscy fani gry Beat Saber na pewno doceniają każdy dodatek do gry. Ostatnio pokazał się nowy music pack z utworami grupy Imagine Dragons. Jednak jakby tego było mało, firma pokazała wersję gry w 360 stopniach. Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to totalny chaos w trakcie grania. Jednak jak się okazuje dzięki temu zyskaliśmy kompletnie nowe doświadczenie.

Z pierwszych relacji jakie już znamy, wnioskować można, że tak to powinno wyglądać od samego początku. Brak kabla łączącego gogle z komputerem uwalnia gracza i pozwala na swobodne ruchy w przestrzeni. To tak jakbyśmy znaleźli się na środku parkietu na dyskotece w przeciwieństwie do tańczenia na przeciwko ekranu telewizora.

Cała mechanika jest przemyślana tak, aby nie trzeba było szukać nadlatujących “kostek”. Zawsze nowa “linia” kostek znajduje się w naszym polu widzenia po lewej albo prawej stronie. Zresztą zobaczcie sami.

 

 

Nie wiadomo kiedy będą dostępne publicznie poziomy posiadające opcję 360 stopni. Nie wiadomo także na jakie inne platformy niż Oculus Quest będą one dostępne.