O tym, że Valve coś kombinuje z serią Half-Life i VR było słychać w różnych, krążących pogłoskach. Jednak nie udało się w żaden sposób dotrzeć do źródeł tych informacji. Do teraz.

Na koncie Twitter firmy Valve pokazała się informacja, która nie pozostawia żadnych złudzeń. Half-Life: Alyx na sprzęt VR jest i będzie dostępny już “za chwilę”.

Valve już od dłuższego czasu potwierdzało, że pracuje nad kilkoma tytułami VR. Jednak mocno podkreślało, że najwięcej uwagi poświęcają “flagowemu tytułowi”. Fani HL od razu podłapali to jako zapowiedź kolejnej odsłony gry. I się nie zawiedli. Więcej szczegółów dowiemy się w najbliższy czwartek.

Czego możemy się spodziewać w Alyx? Jak donoszą wszelkiego rodzaju przecieki gra ma posiadać dosyć sporych rozmiarów tryb kampanii jak na tytuł przeznaczony dla gogli VR. Dodatkowo będzie dostępny nowy rodzaj broni “Grabbity Gloves”. Mają one wykorzystać możliwości śledzenia ruchów kontrolera oraz dłoni. Zapewne firma będzie chciała wykorzystać potencja kontrolerów Valve Index.

Tytuł ma być dostępny dla całej rodziny sprzętu kompatybilnego ze SteamVR, więc rozpiętość sprzętowa jest dosyć spora. Valve samo przyznaje, że gra będzie kompatybilna ze sprzętem Valve Index (jakże by inaczej), Vive, Rift, Cosmos, Pimax, a także WMR.