Premiera długo wyczekiwanej gry Half-Life:Alyx dosłownie na dniach. Ale Valve dalej ma problem z dystrybucją swoich gogli Valve Index. Tą sytuacje wykorzystuje HTC i oferuje niezły bundle wraz z kodem do HL:Alyx.

Oficjalna sprzedaż nowego modelu gogli Vive Cosmos Elite wystartowała dzisiaj. Dla wszystkich szczęśliwców, którzy od 20 lutego zamawiali już swój zestaw na oficjalnej stronie producenta jest to dobra wiadomość. Z dużym prawdopodobieństwem mogą już wyczekiwać kuriera w progu. A jak wiadomo nie każdy może liczyć na takie szczęście. Wszak dzisiaj chyba większość producentów sprzętu VR mierzy się z jego brakami na półkach sklepowych. Ale chyba nie HTC.

Sytuacja najmocniej uderza w dwie firmy: Facebook i Valve. Ta pierwsza wpadła w tarapaty ponieważ jest ofiarą swojego własnego sukcesu. Popularność gogli Oculus Quest spowodowała, że gro developerów rozpoczęła produkcję aplikacji, a co za tym idzie wzrósł popyt. Z drugiej strony sami gracze widzą olbrzymi potencjał w goglach Oculus więc oni także dokładają swoja cegiełkę do popytu. Koniec końców koronawirus skutecznie blokuje produkcję i dystrybucję sprzętu co kompletnie paraliżuje rynek.

Z Valve sytuacja jest jeszcze bardziej złożona. Od wielu miesięcy przygotowywali się do premiery długo wyczekiwanego tytułu HL: Alyx. Z drugiej strony była to olbrzymia szansa na rozpropagowanie własnego sprzętu, Valve Index. Takiego obrotu spraw nikt nie mógł przewidzieć. O ile dystrybucja samej gry nie stanowi problemu (koronawirus w wersji elektronicznej nie istnieje) o tyle ze sprzętem już jest gorzej. Z jednej strony trzeba go wyprodukować (co już stanowi problem), a potem rozdystrybuować (co też łatwe nie będzie). Paraliż całkowity

HTC z odsieczą

Aktualnej firma HTC wychodzi naprzeciw klientom. Ich ostatnia linia (a w zasadzie rodzina) gogli Vive Cosmos może wykorzystać tą sytuację i robi to świetnie. Właśnie ogłoszona została promocja. która trwa od 20.02.2020r. do 30.06.2020r. Dla każdej osoby, która zakupi gogle HTC Vive Cosmos Elite w pudełku czekać będzie nie tylko sam sprzęt, znajdzie tam także kod aktywacyjny dzięki, któremu otrzyma:

  • Half-Life:Alyx za darmo!
  • 6 miesięczną subskrypcję na Viveport Infinity za darmo!

Jeśli chodzi o dostępność sprzętu od HTC to na razie możemy spać spokojnie. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że HTC Polska posiada spory zapas sprzętu więc są świetnie przygotowani na zaistniałą sytuację. Ale promocja oraz braki sprzętu na rynku może szybko opróżnić ich magazyny. Więc jeśli planowaliście zakup gogli VR, a do tego jesteście fanami Half-Life nie zwlekajcie.