Do AIXR (Academy of International Extended Reality) jeszcze kawał czasu, ale już wiemy, że wydarzenie będzie w formie online. Wiemy także, że odbędzie się ona na jednej z największych platform społecznościowych, VRChat.

VR Awards to impreza organizowana już od 2017 roku. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez związanych z technologią rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. AIXR to organizacja non-profit zrzeszająca największych graczy branży XR. W tym roku będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo pierwszy raz odbędzie się ono z wykorzystaniem technologii, która sama jest przedmiotem oceny jury. Tym samym VRChat po części staje się jednym z finalistów.

AIXR 2019

Padło na najdłużej chyba panującą platformę społecznościową jaką jest VRChat. W tym czasie udało im się zbudować silną społeczność, która przyczynia się do jej rozwoju. A to za sprawą prostego zabiegu.

Aby spotkać się ze znajomymi w wirtualnym świecie wystarczy pobrać aplikację VRChat. Co najciekawsze nie trzeba posiadać sprzętu VR, aby mieć możliwość takiego uczestnictwa. VRChat może być także uruchamiany jako zwykła aplikacja PC. Ale to co stanowi największą siłę napędową platformy to możliwość tworzenia własnych pokoi. VRChat zbudowany jest w całości na silniku Unity3D. Twórcy zdecydowali się udostępnić pełne SDK dla developerów. To daje praktycznie nieskończone możliwości w kreowaniu nowych, dedykowanych przestrzeni. Nie ukrywamy, że nasze Studio VR także powstało właśnie w ten sposób.

vrchat
VRChat

Our primary goal for this VR Awards was to create the most impressive VR event experience to date – We are proud to be joined on this journey by our industry partners as well as talented creators and VR fans from across the world

Daniel Colaianni, Chief Executive, AIXR

Na imprezie VR Awards zostaną wręczone nagrody za osiągnięcia w 13 kategoriach. Co roku nominacje zgłaszane są do końca maja. Jednak w tym roku ze względu na pandemię czas ten został wydłużony do 11 czerwca.