Czy to spowoduje tąpniecie w firmie? Pewnie nie, ale pamiętajmy, że całkiem niedawno stanowisko CEO stracił Rony Abovitz. Całkiem niewykluczone, że to nie koniec zmian na szczytach firmy.

Scott Henry, bo o nim mowa, był związany z Magic Leap od 2014 roku. Ale najciekawsze jest to co robił wcześniej. Był dyrektorem finansowym w Beats Electronics i Beats Music, a dzięki niemu udało się wprowadzić usługę strumieniowego przesyłania muzyki pod marką Beats. Był też autorem ogólnej transformacji firmy, która wcześniej zajmowała się tworzeniem aplikacji. Wszystko to aż do czasu przejęcia Beats przez Apple w lipcu 2014 roku.

scott henry
Scott Henry

Od tego momentu do 2019 roku był odpowiedzialny za finanse startup’u Magic Leap. To on stoi za olbrzymim portfelem finansowym firmy jaki zdołała uzbierać w 2019 roku. Ale jak pokazała historia niestety nie pomogło to w dalszym rozwoju sprzedaży. Ale jego doświadczenie w branży technologicznej nie pójdzie na marne. Od teraz będzie działał pod parasolem innego potentata, Talespin.

Talespin

Talespin to platforma, która pomoże w wielu aspektach relacji interpersonalnych. Dzisiaj takie umiejętności wymagane są nawet od utalentowanych deweloperów i osób technicznych. Posiadanie ich staje się kluczowym elementem, które decyduje o potencjalnym kandydacie ubiegającym się o stanowisko Podstawowym fundamentem platformy to AI, która jest w stanie wykreować wiele scenariuszy symulujących rzeczywistość.

Henry wnosi ponad trzy dekady doświadczenia finansowego i operacyjnego, ze specjalizacją we wszystkich aspektach zarządzania finansami i operacjami oraz rozwoju strategicznego, od start-upów po duże korporacje. Jest to napewno olbrzymie wsparcie dla rosnącej firmy jaka jest Talespin.

talespin
Talespin

Scott has seen it all in his 30+ years of experience in technology and media & entertainment (…) Scott also brings a wealth of VR/XR experience given he was at the helm of Magic Leap’s financial operations for over 5 years. Scott is already bringing a significant impact in helping us partner with large organizations that need to modernize and transform their workforce knowledge transfer and skill alignment solutions.

Kyle Jackson, CEO Talespin

Kto będzie od tej pory zarządzał finansami Magic Leap nie wiadomo. Wiemy jedynie tyle, że czeka na niego nie lada wyzwanie. A Henry’iemu i Talespin kibicujemy w dalszym rozwoju.