Sony już oficjalnie zapowiedziało nową konsolę PS5. Jednak dalej do końca nie wiadomo co z kwestią wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości. Sony absolutnie nie chce się z nią rozstawać ale wszyscy czekamy na informację o nowym headsecie lub kontrolerach. Na to drugie już został złożony patent.

Niedawno złożony patent przez firmę Sony może pokazywać jak będzie wyglądał nowy kontroler do “PSVR2”. I w zasadzie nie byłoby w tym nic dziwnego. Poza jedną rzeczą. Jego konstrukcja do złudzenia przypomina tą znaną z Valve Index.

Jak głosi sam patent kontroler jest urządzeniem dla domowej rozrywki, który może wykrywać ruchy dłoni gracza. Ale to potrafi praktycznie każdy z kontrolerów VR. Dalej robi się ciekawiej. Otóż posiada on także wiele czujników, których zadaniem jest wykrywanie ruchów samych palców. Idąc za opisem pozwalają one badać bliskość lub kontakt palca i wysyłać sygnał jego wykrywania. Dodatkowo kontroler bada stan bliskości lub kontaktu palca co pozwala wysnuć wniosek, że mamy do czynienia z badaniem ruchów palców.

Sony VR kontroler

Na powyższym obrazku łatwo zauważyć, że nie jest to standardowy kontroler znany z gogli Oculus lub HTC. Pierwsze co rzuca się w oczy to pasek, który okala naszą dłoń. To już daje sygnał, że w trakcie jego używania, gracz nie będzie musiał cały czas trzymać go w zamkniętej dłoni. To świadczy także o tym, że dzięki takiemu rozwiązaniu nasze palce pozostają wolne co pozwala na wykorzystanie ich ruchu. Dokładnie tak jak ma to miejsce w kontrolerach Valve Index.

Sony VR kontroler

Czy tak będą wyglądać przyszłe kontrolery do “PSVR2”? Jak wiemy, samo opatentowanie rozwiązanie nie wskazuje na realizacje projektu. Nie wiemy także kiedy firma planuje wejście na rynek nowej wersji PSVR. Na pewno nie nastąpi to wraz z premierą nowej konsoli PS5.

wsparcie_patronite