Jak wiecie konferencja GDC 2020 została odwołana z przyczyn panującej epidemii. Ale Facebook miał chyba zbyt wiele do pokazania żeby od tak odpuścić. Tym samym ogłosił GDS (Game Developers Showcase), który właśnie wystartował.

Od 16 do 19 marca Facebook będzie przedstawiał wszystko to co zostało zaplanowane na GDC. Na swoim oficjalnym blogu firma rozpoczęła wczoraj pokaz tego, co nas czeka. A zapowiada się smakowicie. Otóż już w tym miesiącu zostanie wprowadzony zupełnie nowy interfejs użytkownika dla gogli Oculus Quest. Ma być ładniej, prościej i przejrzyściej.

źródło: Facebook

Praktycznie nie będziemy mieli do czynienia z wprowadzeniem nowych opcji. Te z powyższego ekranu znamy. Jednak będą one prezentowane w zupełnie nowym układzie. Wyjątek stanowi ekran wyjścia z aplikacji. Do tej pory było to małe okno, które pozwalało powrócić do gry lub ją zakończyć. teraz zmieni się jego układ, a dodatkowo zyska on szybszy dostęp do menu podręcznego.

źródło: Facebook

Dzięki temu nie będzie konieczne kompletne wyjście z aplikacji aby mieć dostęp do nagrywania ekranu, robienia zrzutów lub zaproszenie znajomego do gry.

Największą jednak zmianą, na którą czekało wielu to możliwość otwierania wielu okien w przeglądarce Oculus Browser. Facebook zapowiada, że będzie także wprowadzał opcje okien dla aplikacji 2D tj. chat czy sklep.

źródło: Facebook

Watch a video to crib gameplay tips in one window, check out your friends’ latest Facebook updates in another, and catch up on the day’s news in a third (…) You can open, close, and rearrange windows from a new control box above the window. Support for multiple windows will first come to Oculus Browser, with support for more 2D apps like Chats and Store coming later.

Kiedy aktualizacja będzie już dostępna powyższe zmiany będą dostępne w funkcjach eksperymentalnych. Podobnie jak miało to miejsce ze śledzeniem dłoni.