Wczoraj firma Magic Leap wystartowała z bardzo ciekawym programem dzięki, któremu w ręce developerów może trafić sprzęt. Magic Leap Developer Access Programs, to spore możliwości.

Oczywiście jak zazwyczaj w tego typu inicjatywach diabeł tkwi w szczegółach. Musicie uzbroić się w cierpliwości i pokazać cokolwiek nad czym pracujecie lub chcecie pracować. Jest to ciekawy ruch ze strony firmy Magic Leap, która najwyraźniej chce ożywić developerów na świecie aby technologia mixed reality stała się bardziej przystępna.

Access Hardware to inicjatywa firmy, która ma z jednej strony rozpropagować ich produkt, z drugiej zaś angażować developerów, którzy poważnie myślą o technologii MR i sprzęcie Magic Leap. A tych na pewno nie brakuje.

Więc jeśli np. stworzyliście już jakąś aplikacje mobilną AR i chcecie przenieść ją na platformę MR lub macie aplikację MR na konkurencyjnym sprzęcie, spokojnie możecie aplikować tutaj. Do rozdania jest ponad 500 sztuk okularów więc jest o co walczyć. Wszak chętnych na pewno nie będzie brakowało.

LEAP Developer Days: Save the Date

Jeżeli przez zupełny przypadek w dniach 19-22 maja będziecie na Florydzie możecie skorzystać z dwóch imprez w siedzibie firmy. Jedna z nich odbędzie się w dniach 19-20.05, a druga 21-22.05. W tym czasie cały zespół developerski będzie do waszej dyspozycji. Będzie możliwość porozmawiania twarzą w twarz z twórcami oprogramowania. Może to być też świetna okazja aby zaprezentować swoje pomysły lub rozwiązać jakiś problem.

Dodatkowo planowane są także sesje, na których ludzie odpowiedzialni za rozwój Magic Leap podzielą się swoją wiedzą. Poruszane będą na pewno tematy związane z technologia mixed reality oraz możliwościami sprzętu.

Anima Res – Insight Heart

Od czasu premiery Magic Leap One Creator Edition w sierpniu 2018 r. firma przeznaczyła ponad $10 milionów dolarów na finansowanie 33 projektów na całym świecie. Wymieniana jest np. firma Obsess, która stara się zmienić sposób sprzedaży detalicznej, właśnie przy zastosowaniu technologii AR i MR. Drugim przytaczanym projektem jest znany nam Spatial. Narzędzie do współpracy biznesowej nowej generacji. Anima Res stworzyła aplikację Insight Heart, która ma stać się nowym narzędziem w rękach wykładowców i nauczycieli. Ma być innowacyjnym sposobem nauczania. Sukces tego projektu sprawił, że ML wspiera projekt finansowo do dnia dzisiejszego.

Jak widać programy współpracy cieszą się dużą popularnością, a same pomysły są naprawdę ciekawe. Czas na Was!

wsparcie_patronite