Jak tam wasze przesyłki z AliExpress? Odbieracie bez obaw czy jednak boicie się, że mogą posiadać dodatkowego pasażera na gapę? Część osób zajmujących się tematem koronawirusa twierdzi, że nie jest on w stanie przeżyć na liście czy w paczce. Ale Nreal dmucha na zimne.

I nie tylko Nreal. Facebook w zeszłym tygodniu już ogłosił, że w związku z panującym wirusem mogą być problemy z kupnem gogli Oculus Quest. I jeśli patrząc na oficjalne kanały dystrybucji chociażby w Europie faktycznie, w większości z nich nie kupicie Questów. A teraz informacja od Nreal, że także wstrzymują sprzedaż.

Nreal, Twitter

Niestety cały świat oparł swoją produkcję o chińskie ośrodki przemysłowe. I tak szczerze powiedziawszy jest to z naszej winy (piszę świadomie w liczbie mnogiej bo wszyscy w tym uczestniczymy). Wystarczy jedna iskra aby załamała się cała produkcja na skalę globalną. Oczywiście dzisiaj jeszcze daleko nam do takiej sytuacji. Ale to pokazuje na jak kruchych nogach opieramy nasz dobrobyt.

Nreal na swoje nieszczęście posiada fabryki w mieście Hangzhou w Chinach. Jest to jakieś 700 km od miasta Wuhan, w którym rozpoczęła się epidemia. Jak na odległości w Chinach, rzekłbym, że nie jest to daleko.

Firma ogłosiła całkowite wstrzymanie produkcji w związku z zaistniałą sytuacją. Nie jest też do końca tak, że wykonali telefon do swoich manufaktur i zakazali pracy. W mieście Hangzhou lokalne władze postanowiły zamknąć niektóre fabryki. Z drugiej strony poprzez liczne blokady, chińskie ośrodki produkcyjne mają problemy z przepływem pracowników co dodatkowo pogarsza sytuację.

Problemy z dostępnością okularów Nreal dotykają wszystkich tych, którzy brali udział w zbiórce pieniędzy. Sytuacja więc wydaje się nieciekawa gdyż darczyńcy będą musieli jeszcze poczekać, a nikt nie jest w stanie powiedzieć jak długo. Nie są to także małe kwoty bo Nreal w swojej kampanii oferował okulary w cenie $1.200 dolarów.

MWC 2020 z problemami

Pod znakiem zapytania stoją tegoroczne targi elektroniki użytkowej w Barcelonie, MWC 2020, które będą miały miejsce od 8 do 10 maja 2020 roku. Firmy tj. LG, Sony czy Amazon już ogłosiły, że prawdopodobnie nie będą brały w nich udziału. Nreal na razie twierdzi, że pojawi się na imprezie pomimo tego, że sami organizatorzy mają obawy i już podejmują odpowiednie środki bezpieczeństwa.

We wszelkiego rodzaju filmach katastroficznych ludzkość ginie od uderzenia meteorytu, ataku obcych czy III wojny światowej (nuklearnej oczywiście, bo jakby inaczej). Tymczasem wystarczy drobina mniejsza od łebka szpilki aby skutecznie pokrzyżować nam plany.