Po ogłoszeniu rozpoczęcia sprzedaży modelu Cosmos Elite podniosły się głosy o opłacalności zestawu. HTC zareagowało błyskawicznie i wprowadza sprzedaż samych gogli Cosmos Elite.

Od ponad 2 tygodni można już kupować najnowsze gogle od HTC, model Cosmos Elite. Jest to pierwszy model z rodziny nowej serii Cosmos, która została ogłoszona w lutym tego roku. Wraz z nią HTC wprowadziło na rynek pierwsze, modułowe zestawy różniące się technologią śledzenia i komponentami.

Vive Cosmos Elite

Wiele osób zauważyło, że oferta HTC nie jest do końca przejrzysta. Mianowicie “aktualizacja” gogli Vive Cosmos ze standardowym przednim panelem do wersji Elite wymaga zmiany tego elementu. Ale należy pamiętać także o kupnie latarni śledzących oraz kontrolerów. Koszt całości zaczyna być porównywalny z całym zestawem Elite. Modułowość w tym przypadku nie zdaje egzaminu. Sytuacja podobna ma miejsce, jeśli jesteśmy w posiadaniu latarni SteamVR oraz kontrolerów i zamierzamy wskoczyć na model wyższy, Elite. Musimy po raz kolejny płacić za kolejny, pełny zestaw.

Wolny wybór

HTC postanowiło zrewidować swoja ofertę i proponuje kupno samych gogli Cosmos Elite w cenie $550 dolarów. Jest to niemalże 50% kwoty, z którą musimy się pożegnać w przypadku kupna pełnego zestawu. Oddech dla tych wszystkich, którzy nie chcą zaopatrzyć się w kolejne dwie latarnie i kolejne kontrolery.

Przedsprzedaż samych gogli w Europie ma rozpocząć się 7 kwietnia. Jeśli je zamówicie tego dnia możecie spodziewać się dostawy nie wcześniej niż po 27 kwietnia. A co z wymiennymi przednimi panelami śledzącymi za $200 dolarów? HTC także podało daty dostępności. W Europie mają być w sprzedaży od 15 maja. Oczywiście powyższe daty są aktualne na dzień dzisiejszy. Panująca sytuacja na rynkach może je jeszcze zrewidować, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Pamiętajcie także o trwającej promocji: Vive Cosmos Elite i Half-Life:Alyx ZA DARMO!