Dwa dni temu Microsoft rozpoczął wysyłkę zaproszeń na coroczny event MWC w Barcelonie. Jedno nazwisko znajdujące się na liście osób z Microsoft, które będą na tejże imprezie zelektryzowało całe środowisko XR. Czyżby Hololens 2 nadchodziło wielkimi krokami?

No nie będę ukrywał, że sama świadomość faktu prac Microsoftu nad Hololens 2, jest dla mnie ekscytująca. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o pustych magazynach producenta oraz brakach nawet u resellerów. Powodu nie znamy, ale przypuszczeń mieliśmy kilka. Już godziliśmy się z myślą, że jednak rynek MR zostanie uszczuplony o kolejny sprzęt, (firma Meta także wycofuje się z rynku) kiedy od dwóch dni nadzieja na ujrzenie kolejnej wersji gogli wstała jak feniks z popiołu. Czy MWC 2019 przyniesie niespodziankę?

Od środy, Microsoft wysyła zaproszenia na coroczny event MWC (Mobile World Conference), który odbywać się będzie w Barcelonie od 24 do 27 lutego. Z samego zaproszenia nie wynika nic, aczkolwiek sama lista osób będących na miejscu budzi olbrzymie emocje. Mianowicie wybiera się tam sam CEO Satya Nadella, CVP Julia White i człowiek, który stoi za Hololens, Alex Kipman.

Fakt pojawienia się w Barcelonie Satya Nadella świadczy, że nie będzie to zwyczajna podróż, do tego obecność Alex’a, guru technologi AR w firmie z Redmond, podpowiada nam, że święci się coś bardzo grubego.

microsoft-mwc-2019-zaproszenie

Nikt z mediów nawet nie próbuje oficjalnie pisać o MWC jako imprezie premiery Hololens 2, chociaż przypuszczam, że niejednego to korci. Więc weźmy głęboki oddech i poczekajmy., bo: lepiej być mile zaskoczonym, niż niemile rozczarowanym. Czekamy.