Samo stwierdzenie “wymiana kolana” sprawia, że czuję delikatny niepokój na pograniczu ze słabością. Niestety ten typ tak ma. Ale nie zmienia to faktu, że często jest to jedyny sposób na to aby człowiek dalej był “mobilny”. I jak się okazało okulary Vuzix M400 znalazły tutaj swoje zastosowanie.

Vuzix Corporation, to znany na świecie producent okularów AR. Można nawet pokusić się stwierdzeniu, że byli pierwsi. Właśnie ogłosili, że Pixee Medical, francuska firma medyczna, we współpracy ze szpitalem Pr. Remy Nizard w Paryżu we Francji wykonał operację całkowitej wymiany stawu kolanowego. Co ciekawe projekt został opatrzony dosyć specyficzną i znajomo brzmiącą w Polsce nazwą „Kolano+”. I nie ma w tym żadnego politycznego podtekstu ani agitacji. Widać francuzi też mają dobre poczucie humoru. Ale wracając do tematu, pierwszy taki zabieg został wykonany 24 czerwca przy użyciu okularów Vuzix M400. Zapewniały one nawigację w czasie rzeczywistym podczas operacji, wyświetlając istotne informacje w rzeczywistości rozszerzonej w polu widzenia chirurga.

Pixee przewiduje, że liczba przypadków całkowitej wymiany stawu kolanowego przy użyciu programu “Kolano+” wzrośnie. Firma ma już pokaźną listę chirurgów zainteresowanych wypróbowaniem tej innowacji wykorzystującej okulary Vuzix. Na pewno praca z takimi okularami jest łatwiejsza, wygodniejsza, a sam sprzęt jest bezprzewodowy i kompaktowy co pozwala na jego szybkie użycie w każdej przestrzeni.

The team at Pixee Medical created an innovative path to bring the Vuzix M400 Smart Glasses into the operating room to perform knee replacement surgeries and we look forward to supporting the worldwide distribution of their innovative AR solution

Paul Travers, Vuzix
v
Vuzix M400

Francuzi spodziewają się podpisać pierwsze umowy dystrybucyjne z producentami implantów w ciągu najbliższych kilku tygodni. Umożliwią w ten sposób promowanie rozwiązania opartego na okularach AR Vuzix M400 na całym świecie. Pixee Medical oczekuje jeszcze zatwierdzenia swoich działań przez FDA (Agencja Żywności i Leków) dla programu przed końcem 2020 roku.