Dwa tygodnie temu system śledzenia dłoni w goglach Oculus Quest wyszedł z wersji beta i stał się oficjalną opcją. Tym samym będziemy świadkami premier wielu produkcji posiadających właśnie taki sposób interakcji. Oculus już podpowiada nam 5 najlepszych.

Jeśli chcecie sprawdzić jak ten system sprawdza się w rzeczywistości, Oculus na swoim blogu opisał 5, według nich najlepszych produkcji wykorzystujących śledzenie dłoni headsetu Quest.

Elixir
Elixir

Elixir to pozycja dla wszystkich tych, którzy w dzieciństwie lubili bawić się w młodego chemika. W grze stajemy się uczniem czarodziejki, która nie należy do zbyt wybitnej i ogarniętej. Tak naprawdę bardziej zależy jej na naszych rękach niż na ukrytych talentach chemicznych. Pozycja genialna zwłaszcza dla dzieci. Zabawa swoimi własnymi dłońmi, które zamieniają się w przedziwne “narzędzia” przynosi sporo zabawy. Co najważniejsze gra jest BEZPŁATNA!

The Curious Tale of the Stolen Pets
The Curious Tale of the Stolen Pets

To już zupełnie inna historia. Słodziutkie zwierzaki bardziej przypominają dziecięcy świat miniatur. I tak po części jest, bo naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki właśnie zaginionych zwierzaków. Mamy tutaj do czynienia ze scenami w formie pełnych, interaktywnych makiet na których odbywa się cała akcja. A nasze dłonie odgrywają najważniejszą rolę.

Waltz of the Wizard: Extended Edition
Waltz of the Wizard: Extended Edition

I znowu wracamy do tematu magii i eliksirów. O Waltz of the Wizards pisaliśmy w związku z nowym dosyć unikalnym systemem lokomocji jakim jest Telepath. Mieszanie przeróżnych składników, wybuchy, iskry, często nieprzewidziane efekty uboczne i zaklęcia, które potrafią sprawić, że przedmioty znikają. To sprawia, że można się zakochać w tym świecie. Aż chciałoby się mieć takie moce w “realu”.

The Line
The Line

The Line to interaktywna opowieść, w której bohaterami są dwie, miniaturowe lalki o imieniu Pedro i Rosa. Nasze zadanie to pomoc w ich eksploracji miniaturowych makiet. Wszelkiego rodzaju przełączniki i dźwignie to idealne elementy do systemu śledzenia dłoni.

Gloomy Eyes
Gloomy Eyes

Gloomy Eyes chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Produkcja ta zdobyła nagrodę ‘Best VR experience’ na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy w 2019 roku oraz nagrodę jury za historię na festiwalu SXSW w tym samym roku. Historia ta dosyć mocno przypomina produkcję filmową Tima Burtona “Gnijąca Panna Młoda”. Mistrz kina ponownie chwycił za motyw zakazanej i makabrycznej miłości. Głównym bohaterem jest mały chłopiec-zombie, a jego miłością, dziewczyna-śmiertelniczka.