O tym, że gogle od Valve po pewnym czasie zaczynają się nagrzewać zwracano uwagę już przy pierwszych testach. Jednak nie przywiązywano do tego szczególnej uwagi bo problem wydawał się nieistotny. Jak się jednak okazuje problem jest dosyć spory. Ale dzięki “otwartości” budowy samych gogli użytkownicy już sobie z tym radzą.

Pisaliśmy całkiem niedawno o dostępności plików CAD, które umożliwiają na tworzenie własnych komponentów do gogli Valve Index. Idąc tym torem użytkownicy zaczęli udostępniać swoje pomysły na radzenie sobie z emitowanym ciepłem. Po zdjęciu frontowej obudowy umieszczają tam mały wiatrak, który można podłączyć do gniazda USB.

Najbardziej popularnym projektem, który krąży po serwisie Reddit należy do użytkownika mikeski21. Udostępnia on także cały projekt w formie elektronicznej (pliki tutaj). Całość to wydrukowana na drukarce 3D nakładka na frontową część gogli. Całość jest skonstruowana tak aby wiatrak zmieścił się we wgłębieniu i został przykryty oryginalna obudową. W ten sposób gogle wyglądają tak jak oryginał.

Valve-Index-Fan-1-3

Inny użytkownik, Sandcracka także udostępnił swój pomysł. Udało mu się zmieścić w obudowie dwa wiatraki.

Valve-Index-Fan-1

Jeszcze jeden projekt pochodzi od użytkownika AndyJarosz. Jego konstrukcja przykrywa całą, przednią część gogli i posiada dwa wiatraki. Projekt jest także dostępny jest tutaj w postaci plików STL.

Valve-Index-Fan-2