Gry to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku rozrywki. Popularyzacja technologii immersyjnych przez takie koncerny jak Apple czy Microsoft otworzyła zupełnie nowe obszary. Przykład gry Minecraft Earth pokazuje, że gry przestały być ograniczone jedynie do ekranów telefonów czy komputerów – przeniosły się do otaczającego nas Świata.

Postęp technologiczny jaki notujemy w ostatnich latach nie jest bez znaczenia. Technologia VR opuściła już wykres Gartnera stając się dojrzałą. Ostatnie targi CES 2020 pokazują, że potrafimy już budować gogle całkowicie bezprzewodowe, bardzo kompaktowe, gdzie eye tracking staje się standardem. Firmy takie jak szwedzkie Varjo czy Chińskie Pico pokazują jak będzie wyglądała przyszłość. Technologia lokalizowania użytkownika rozwija się świetnie. Rynek oferuje wiele rozwiązań zarówno optycznych jak i radiowych pozwalających na lokalizowanie gracza z dokładnością do milimetrów.

Powyższe technologie w połączeniu z ciągłym wzrostem wydajności procesorów czy kart graficznych oraz popularyzacją technologii 5G pozwala wierzyć, że roztacza się przed nami przyszłość, w której gry staną się częścią naszego codziennego życia. Granica pomiędzy światem wirtualnych, a rzeczywistym będzie nadal się rozmywać. Doświadczenia jakie dostarczają nam dziś choćby areny The Void staną się codziennością.

Augmented Reality KRK

Ten fascynujący obszar rynku postaram się zgłębić na najbliższym spotkaniu grupy Augmented Reality KRK.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2020 o godzinie 18:00. Miejscem spotkania będzie przestrzeń akceleratora hub:raum (T-Mobile) przy ul. Przemysłowej 12 w Krakowie. Spotkanie jest bezpłatne ale prosimy o wcześniejsze zapisanie się na platformie meetup. W trakcie spotkania prelekcje przeprowadzą Karolina Koszuta oraz Jakub Pander z Carbon Studio oraz Adrian Łapczyński z Epic VR. Spotkanie rozpoczną Marcin Klimek oraz Jakub Kamiński prezentacją opisującą stan rynku okraszoną przeglądem ciekawych projektów. Nie zabraknie garści informacji z dopiero co zakończonych targów CES 2020.

Po prezentacjach zachęcamy do pozostania i kontynuowania ciekawych rozmów oraz nawiązywania nowych znajomości. Zapewniamy catering oraz możliwość przetestowania wielu ciekawych rozwiązań jak choćby Microsoft Hololens czy Oculus Quest. Zapraszamy serdecznie!

Artykuł sponsorowany