Każde gogle VR swoje ważą. Waga ta w większości przypada na ich przednią część co powoduje, że często w trakcie korzystania musimy je poprawiać. Złe ułożenie na głowie skutkuje problemami z ostrością widzenia. Ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu dla gogli Oculus Quest.

Leon Jimenez w trakcie korzystania ze swoich gogli Oculus Quest borykał się z problemem ich ciągłego poprawiania na głowie co, jak twierdzi, na dłuższą metę stawało się dosyć irytujące. Pomimo swojej niewielkiej wagi, gogle VR w trakcie dynamicznych ruchów głową potrafią się zsuwać. Problem wydaje się błahy, jednak kampania na serwisie Kickstarter pokazała, że spora część użytkowników miała ten sam problem i szukała rozwiązania.

VR Balance

Pomysł wydaje się banalnie prosty. W tylnej części gdzie łączą się paski okalające głowę umieszcza się specjalnie zaprojektowany rzep, który ma dodatkowe obciążenie. Producent nie podaje dokładnej wagi, ale porównuje ją z masą standardowego PowerBanka o pojemności 10.000mAh. Dzięki temu masa całości jest zrównoważona i znajduje się na samym środku. Wystarczy złapać górny pasek w jego połowie i widać, że gogle faktycznie są idealnie wyważone.

VR Balance

Leon dodał, że zaprojektował także wersję dla gogli Valve Index. W rozmowie dla serwisu VRScout przyznaje, że mają one ten sam problem co Quest.

I also designed VR Balance counterweights for the Index which is also surprisingly front heavy and for the Vive Digital Audio Strap. Their straps are more comfortable but are still about tightening and not true counterbalance. It would require a separate Kickstarter and the VR Balance for the Quest would need to be successful to see if there is demand for other headsets.

Leon Jimenez
Pełen sukces

Zbiórka pieniędzy w ciągu pierwszych 24 godzin osiągnęła wymagany poziom $9.000 dolarów. Na chwilę obecną kwota ta wzrosła do niemalże $20.000 dolarów. Pierwsze 300 sztuk będzie dostępne w cenie $20 dolarów. Pomysł sprzedaży kawałka “odważnika” za $20 dolarów dla wielu wyda się nabijaniem pieniędzy. Mimo tego życie pokazuje, że właśnie takie pomysły zyskują na popularności. Zwłaszcza dotyczy to użytkowników, którzy dużo czasu spędzają ze swoimi goglami na głowie. A czy Wy macie taki sam problem?