Na horyzoncie mocno zaczynają się uaktywniać aplikacje społecznościowe pozwalające na interakcje w świecie wirtualnym. Niedawno pisaliśmy o aplikacji Bigscreen Beta, która pozwala na wspólne oglądanie filmów w wirtualnym kinie. Soundscape VR to niekończąca się impreza muzyczna. Teraz możemy w niej uczestniczyć z grupą naszych znajomych.

Kto by nie chciał balować na festiwalu muzycznym non-stop? Pewnie po czasie byśmy mieli serdecznie dosyć, ale zabawy nie było by końca. Soundscape VR dostępne jest w serwisie Steam, już od ponad 2 lat. Pozwala ona na zatopienie się w świecie gdzie muzyka płynie zewsząd. Dodatkowo możemy w niej tworzyć grafiki, latać czy grać w mikro-gry, oparte na dźwiękach muzyki. Od niedawna dostępna jest aktualizacja, która daje jeszcze więcej.

 

Soundscape Universe, bo tak nazywa się najnowsza aktualizacja umożliwia na tworzenie publicznych i prywatnych światów, dostarcza zabaw w nowe gry rytmiczne oraz pozwala na uczestnictwo w koncertach muzycznych, granych przez prawdziwych artystów. Na liście są już Big Gigantic, STS9, i EOTO.

Tak naprawdę jest to niekończąca się impreza, na którą możemy zaprosić swoich przyjaciół. W prywatnym świecie możecie razem uczestniczyć w mikro-koncercie, którego DJ’em może być każdy z was. Dodatkowo możliwe są takie atrakcje jak gry rytmiczne czy współuczestnictwo w kreowaniu otoczenia, poprzez malowanie. Jeśli zdecydujemy się na świat dostępny dla wszystkich, możemy tam trafić na odbywający się koncert, na którym posłuchamy setów przeróżnych artystów. Dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć własne mixy utworów i odsłuchiwać je w swoich własnych pokojach disco.

soundscape2
źródło: Steam

Jak krótko scharakteryzować Soundscape VR?

Your imagination is the limit for what you and your friends can create with Soundscape. (Założyciel i CEO Eric Alexander)

Jeśli do tej pory omijaliście takie tytuły jak Beat Saber czy Audica, Soundscape VR będzie bezlitosny. Zawiera on rytmiczne gry multiplayer, w której może brać do ośmiu uczestników jednocześnie. Będziecie strzelać, ciąć i niszczyć wszystko co na Was leci. Na żywo będziecie mogli obserwować jak współgracze przedzierają się przez kolejne wirtualne przeszkody. Oczywiście cała rozgrywka odbywa się przy rytmach świetnej muzyki.

Na ciekawy pomysł wpadło studio Groove Science Studios. W 2019 planują “zabrać” Soundscape VR, na kilka festiwali muzycznych odbywających się w Ameryce północnej. Ich zamiarem jest zsynchronizowanie muzyki festiwalowej granej na żywo, z aplikacją. W ten sposób wszyscy użytkownicy wirtualnej platformy będą mogli doświadczać koncertów “na żywo” ale w wirtualnym otoczeniu.