Viveport Infinity to nowy serwis z grami, ogłoszony przez HTC. Jego start zaplanowano na 2 kwietnia tego roku i już teraz można się zapisywać na darmowy 30-dniowy okres próbny.

Dostęp do biblioteki gier w formie elektronicznej stał się na tyle popularny, że zaczyna wypierać sprzedaż pudełkową. Nie ma się co dziwić, bo łatwość kupna jaką dają nam tego typu platformy jest na rękę również sprzedawcom. Mając dostęp do form elektronicznych 24 godziny na dobę, kupno sprowadza się do kliknięcia “Kup” i pobrania gry, czy programu. Skrócenie tego procesu sprawia, że częściej kupujemy.

Nie da się ukryć, że największą platformą sprzedaży gier jest Steam, który dodatkowo stał się podstawowym nośnikiem wszelkiego rodzaju wczesnych dostępów czy produkcji w fazie beta. Wejście firmy HTC w rynek VR , spowodowało, że ich produkt stał się olbrzymią bazą produkcji dla wirtualnej rzeczywistości. Firma jednak postawiła na zupełnie nowe rozwiązanie, bowiem 2 kwietnia zostaje uruchomiona nowa usługa, połączenie poczciwego Steam’a i Netflix’a, czyli Viveport Infinity.

Mają tam znaleźć się produkcje dla gogli HTC, jak i Oculus. Oczywiście nie wykluczone, że oferta produkcji na inny sprzęt będzie poszerzana. Z okazji premiery, HTC postanowiło zrobić prezent dla wszystkich zainteresowanych. Już teraz można się zarejestrować na bezpłatny miesiąc użytkowania. Wystarczy wejść na stronę rejestracji i odpowiedzieć na kilka pytań. Do 15 marca należy zrealizować kod, który otrzymamy na emaila. Oczywiście w trakcie trwania okresu próbnego możemy z niego zrezygnować. Jeśli tego nie zrobimy, automatycznie przejdziemy na model subskrypcji, a z naszej karty miesięcznie uciekać będzie $8,99. Przyznać jednak trzeba, że nie jest to wygórowana kwota.

Wedle zapowiedzi na starcie do wyboru będzie około 600 gier bez żadnych limitów pobrań dla HTC Vive i Oculus Rift. Jest to nie lada gratka dla prawdziwych graczy i miłośników rozrywki VR.