Ten przedziwnie wyglądający gadżet służyć ma waszej prywatności. Dodatkowo ma pomóc wszystkim domownikom, którzy wcale nie chcą słyszeć waszych rozmów i wrzasków w trakcie doświadczeń VR. Cel szczytny, ale wygląd…

Cofnijmy się w czasie do początku tego roku i targów CES 2022. To właśnie tam, Shiftall pokazał się, ale z zupełnie innej strony. Pokazali okulary, które posiadają całkiem przyzwoite parametry i do złudzenia przypominają te, które rok wcześniej pokazał Panasonic. Bo tak naprawdę to jest Panasonic, a Shiftall to firma, którą japoński producent kupił w 2018 roku. Ziarnko do ziarnka i wszystko staje się prostsze.

Jednakże w dalszym ciągu nie znamy daty wejścia ich na rynek, a na stronie producenta widnieją dalej jako “Prototype“. Podobnie jak ich najnowsze dzieło, jednak w tym przypadku premiera zapowiedziana jest jeszcze w tym roku.

Ten dziwacznie wyglądający mikrofon o nazwie Mutalk, pozwala prywatnie rozmawiać w VR. Mikrofon umieszczony wewnątrz urządzenia przechwytuje i wzmacnia głos użytkownika. Specjalny materiał izoluje i pochłania dźwięk co zapobiega podsłuchiwaniu rozmowy przez osoby znajdujące się w pobliżu.

Voice is one of the biggest problems for VR metaverse users, and it’s hard for family members to hear you when you’re having fun in the VR space. If you live in an apartment complex, your neighbors will probably complain if you make loud noises.”

Shiftall

Z zapowiedzi wynika, że urządzenie na jednym ładowaniu może działać nawet do 10 godzin. Ale co najważniejsze, nie jest to akcesorium dedykowane jedynie dla sprzętu VR. Mutalk jest kompatybilny z systemem Windows, macOS, iOS oraz Android. Z powodzeniem możecie stosować je chociażby w biurze, aby nie wychodzić za każdym razem z pokoju, kiedy potrzebujecie prywatności.

Koncept wydaje się całkiem ciekawy, jednak patrząc na osobę odzianą w tego typu “kaganiec”, nie kojarzy się to zbyt dobrze. Urządzenie chyba nie należy do komfortowych. Także używanie go w większości dnia chyba nie jest możliwe. Dochodzi też kwestia higieny i korzystanie z jednego urządzenia przez kilka osób nie wchodzi w grę.

Wstępną rezerwację na nabycie Mutalk możecie złożyć na stronie producenta. Co do ceny, należy liczyć się z kosztami ~$140 dolarów.