Sennheiser to znana na całym świecie marka, produkująca sprzęt audio z wyższej półki. Jak się okazuje nawet branża audio rozumie znaczenie technologii XR. Wspólnie z Magic Leap ogłosili projekt AMBEO AR One.

Sennheiser w parze z Magic Leap ogłosił wejście na rynek pierwszych słuchawek dousznych, które sami określają jako “pierwsze akcesorium do słuchania dźwięku przestrzennego”. Słuchawki umożliwiać będą wyjątkowe połączenie i przenikanie się dźwięków z otoczenia, z dźwiękami generowanymi w rzeczywistości rozszerzonej.

Transparent Hearing
Ambeo
źródlo: Sennheiser/YouTube

Technologia Transparent Hearing została stworzona z myślą o dźwięku przestrzennym oraz możliwości jego filtrowania. Słuchając muzyki jesteśmy w stanie jednocześnie prowadzić rozmowę bez potrzeby zdejmowania słuchawek. Możemy wybierać jakiego rodzaju dźwięki maja docierać do nas, a jakie nie.

Jak zapewnia producent, słuchawki posiadają także dosyć głęboki bas, który często kuleje przy słuchawkach dousznych. Ich konstrukcja szczelnie zamyka przestrzeń pomiędzy słuchawką, a uchem, skutecznie niwelując dostęp dźwięku z zewnątrz. Słuchawki podłączać będziemy do okularów Magic Leap za pomocą gniazda jack 3.5mm.

Według doniesień, to deweloperzy będą decydować jak dużo zewnętrznego dźwięku będzie docierać do nas w trakcie używania okularów. Dźwięk zewnętrzny rejestrowany jest za pomocą wbudowanych w okulary mikrofonów.

AMBEO Augmented Audio Lab

Dodatkowo producent udostępni aplikację ‘AMBEO Augmented Audio Lab’ dzięki, której użytkownicy będą posiadać pełną kontrolę nad ich światem dźwięków. Deweloperzy będą mogli tworzyć potężne, przestrzenne doświadczenia, gdzie prawdziwe dźwięki przenikają się z wirtualnymi.

Będzie także możliwość wcielenia się w prawdziwego beatboxera, czyli będzie można nagrywać dźwięki z otoczenia w postaci pojedynczych, powtarzających się ścieżek (tzw. loop’y), miksować je oraz łączyć.

AMBEO AR One, będzie dostępny na rynku amerykańskim w listopadzie, a ich cena to $250.