Złożenie dokumentów patentowych nie zawsze przekłada się od razu na informacje o produkcji. Jednak sam fakt, że Samsung dokonał takiego działania świadczy o chęci wejścia na rynek z własnym rozwiązaniem.

Według dokumentów złożonych w biurze patentowym, Samsung chce stworzyć własne okulary AR z wbudowanymi wyświetlaczami, które mają być aktywowane poprzez rozłożenia zauszników.

Samsung AR glasses Pełen wpis w urzędzie patentowym i znaków towarowych U.S. brzmi następująco:

One or more embodiments of the present disclosure may include: a transparent member; a housing coupled to the transparent member in a rotatable manner via a hinge portion, such that the housing is foldable in a designated direction with respect to the transparent member; a projector at least partially disposed in the housing; and an optical transferring member configured to guide light emitted from the projector to the transparent member when the housing is unfolded with respect to the transparent member in an unfolded state

Jak większość okularów tego typu można zauważyć, że ramki są nieco grubsze niż w standardowych okularach. Muszą one pomieścić całą elektronikę odpowiedzialną za ich działanie. Ich działanie będzie zbliżone do okularów Hololens czy Magic Leap. Mianowicie będą one posiadały mały projektor umieszczony w bocznej części. Będzie on wyświetlał obraz na szkłach znajdujących się przed okiem użytkownika. Ciekawym rozwiązaniem jest ich uruchomienie. Według dokumentacji, okulary nie będą posiadały zwykłego przycisku zasilania. Będą one aktywowane w momencie kiedy zostaną rozłożone ich zauszniki.

samsung-ar-1

Oczywiście złożenie takiego zgłoszenia wcale nie oznacza, że firma na pewno pracuje nad takim rozwiązaniem. Wiele firm składa w biurach patentowych swoje rozwiązania tylko i wyłącznie dla zabezpieczenia swoich własnych interesów. Nie jest tajemnicą, że z takiego działania słynie firma Apple, która została prześmiewczo uznana za trolla patentowego.

Jednak mamy nadzieję, że nie skończy się tylko na dokumentach. Samsung to firma, która po części przejęła inicjatywę pioniera technologicznego, który wyznacza trendy, jak kiedyś Apple.