Szkolenia VR zazwyczaj kojarzone są z zawodami, które narażone są na podwyższone ryzyko. Z drugiej strony aplikacje sportowe VR dbają o naszą kondycję. A gdyby tak połączyć obie formy? Rezzill to połączenie treningu VR oraz programu szkoleniowego przyszłych “Lewandowskich”.

Rezzil to aplikacja służąca szkoleniu oraz rozwijaniu umiejętności poznawczych. Takich są setki na rynku jak nie więcej. Ale twórcy ogłosili partnerstwo, które może pomóc rozwijać umiejętności ukierunkowane na sport. Łącząc siły z Harena Data, Rezzil będzie mógł teraz przekazywać młodym piłkarzom wiele informacji. Mogą one wpłynąć na poprawę ich gry.

Jednym z klientów Harena Data jest stowarzyszenie młodych piłkarzy (Youth Soccer Associations). I to właśnie oni jako pierwsi będą beneficjentami tego co oferować ma Rezzil w połączeniu z danymi analitycznymi Harena Data. Program ten zasadniczo pozwala graczom na wykonywanie różnych ćwiczeń wirtualną piłką nożną, która naśladuje rzeczywiste ruchy oraz wzorce. Na podstawie danych, które są gromadzone, gdy użytkownicy uczestniczą w programie, Rezzil może określić poziom umiejętności.

Zapewne ktoś się złapie za głowę, bo co to za gra, gdzie kopie się powietrze. Jak uważają sami twórcy, doświadczenie nie jest nastawione na realizm, a raczej na określenie pewnego zakresu umiejętności. Nie jestem fanem piłki nożnej więc nie mnie oceniać na ile tego typu dane mogą mieć wpływ na poprawę ruchów gracza. Ale jak się okazuje istnieje szereg aspektów, które można z powodzeniem poprawić za pomocą technologii VR.

The partnership with Harena Data offers Rezzil a great opportunity to expand our footprint and lines up with our strategic vision. What attracted us was how much in alignment our thought processes were with Harena. including data transparency and creating pathways that help individuals and teams.

Christian Barsanti, Dyrektor Operacyjny Rezzil
Rezzil
Dane to klucz do sukcesu

Fani FIFY nie mają tutaj czego szukać. W całym przedsięwzięciu nie chodzi o przeprowadzenie meczu w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja opiera się na zestawie ćwiczeń pozwalających określić podstawowe parametry gry piłkarza.

Similar to our GYO analytics platform, Rezzil is a generational training tool that provides a safe, controlled environment for players to get in-depth research to improve their skills. Our clients, in particular youth soccer players across the country, can train year round and track their results to become the best they’ve ever been

Bill Dever, Harena Data

Pamiętajcie, że nie mówimy tutaj o starych wyjadaczach jak Messi, Ronaldo czy nasz “Lewy”. Założeniem ma być szkolenie młodego pokolenia tak aby już w początkowych fazach treningu nie nabierali złych nawyków. Pełna analityka sprawi, że już od samego początku będą oni mogli trenować w sposób odpowiedni do swoich możliwości i umiejętności.

Kierowcy rajdowy już korzystają z dobrodziejstw VR. Obecna pandemia przerzuciła do wirtualnego świata większość wyścigów kolarskich. Pisaliśmy także o projekcie dla bobsleistów. Czas na piłkę kopaną.