W zabawie z goglami VR najważniejsze jest bezpieczeństwo gracza oraz jego otoczenia. Do sieci trafiło wideo, które jest poradnikiem pokazującym jak skonfigurować pokój do gry oraz ukazujący zasady bezpieczeństwa w czasie używania Oculus Quest.

Wszystko dzięki jednemu z youtuberów. NyanBlade opublikował kilka klipów video prezentujących kilka zasad w czasie użytkowania Oculus Quest. Pierwszy z nich można traktować jako video powitalne . Prezentuje ono w jaki sposób działa system śledzenia Inside-Out w pokoju. Zaleca oczyszczenie przestrzeni do gry ze wszelkich obiektów i żyjących stworzeń (w tym uroczego psa) oraz prezentuje system detekcji kolizji, które mogą być bolesne.

 

Drugi film prezentuje pierwsze kroki jakie należy zrobić aby uruchomić gogle. Prezentowany jest sposób podłączenia do portu USB oraz włączanie gogli poprzez przytrzymanie przycisku z boku obudowy, na mniej więcej 3 sekundy. W przypadku kabla zastosowano tutaj ciekawą wtyczkę, która wpinana jest pod kątem 90 stopni. Dzięki temu nie odstaje on tak bardzo od headsetu i skierowany jest bezpośrednio w dół. W dalszej części prezentowane są możliwości komunikacji bezprzewodowej oraz połączenie z kontrolerami.