Po miesiącu niepewności, kiedy Rony Abovitz odszedł ze stanowiska CEO już wiemy kto go zastąpi. Z olbrzymim doświadczeniem zbieranym w Qualcomm i Microsoft może ona postawić Magic Leap na właściwe tory.

Po wielu zawirowaniach jest nadzieja na ukształtowanie drogi rozwoju ML. Po odejściu (dobrowolnym lub przymuszonym) Rony Abovitza ze stanowiska CEO wydawać by się mogło, że statek bez kapitana, który był także założycielem, nie może dalej płynąć. W kuluarach huczało od plotek o sprzedaży ML. Na stole pojawiały się różne kwoty na jakie wyceniano startup z Florydy. Tym samym fani jedyne co mogli robić to liczyć na cud. I chyba ich głosy zostały wysłuchane. Czy Peggy Johnson to remedium na obecne problemy?

Peggy Johnson
Kim jest Peggy

Peggy Johnson piastowała ostatnio stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju biznesu w Microsoft, gdzie była odpowiedzialna za kierowanie strategicznymi partnerstwami i transakcjami. Miało to na celu przyspieszenie rozwoju firmy. W tej roli zarządzała także relacjami Microsoft ze społecznością Venture Capital i nadzorowała strategiczne inwestycje za pośrednictwem korporacyjnego funduszu Venture Capital M12. Johnson pracowała z partnerami zewnętrznymi na całym świecie, od startupów po naprawdę duże przedsiębiorstwa.

Ale za nim dołączyła do Microsoft w 2014 r. spędziła 24 lata w Qualcomm. Zajmowała tam różne stanowiska kierownicze w zakresie inżynierii, sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu. Była również członkiem Komitetu Wykonawczego i prowadziła jednostkę biznesową Qualcomm Internet Services. Jeszcze przed Qualcomm pracowała jako inżynier w dziale elektroniki wojskowej General Electric. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie elektrotechniki na Uniwersytecie Stanowym w San Diego. Obecnie zasiada w zarządzie BlackRock, Inc., a także w radzie doradczej organizacji non-profit Huntington’s Disease Society of America w San Diego. Była na listach TOP wielu organizacji tj. Business Insider („Najsilniejsza kobieta inżynier w 2017 r.”), Silicon Republic („40 potężnych kobiet wiodących technik na całym świecie”), Connected World Magazine („2014 Women of M2M List” ), Women in Technology International („2013 Hall of Fame Award”) i STEM („100 kobiet liderów w STEM, 2012″).

Wiatr w żagle

Nie ma co ukrywać, że pani Johnson ma olbrzymie doświadczenie tak w świecie technologii jaki biznesu. To może oznaczać powiew świeżości co finalnie przełożyć się to powinno na odbudowanie dosyć mocno nadszarpanej reputacji firmy.

As CEO, I look forward to strategically building enduring relationships that connect Magic Leap’s game-changing technology and pipeline to the wide-ranging digital needs of enterprises of all sizes and industries. It is with great pride and sincere appreciation to the Magic Leap Board, Rony and the entire team, as well as to Satya Nadella at Microsoft, that I assume the role of leading this visionary business into the future.

Peggy Johnson

Jednak martwi mnie osobiście bliskość giganta z Redmond. Nie ma co ukrywać, że sporo rzeczy, które były kluczowe i trzymane w tajemnicy przez ML wypłynie do rady nadzorczej Microsoft. I nikt mi nie wmówi, że będzie inaczej. Johnson jest osobą nie palącą za sobą mostów więc do dnia dzisiejszego posiada mocne kontakty w MS czy Qualcomm. Oczywiście ten kij ma dwa końce. Równie dobrze to wiedza uzyskana w obu firmach może zostać przekuta w olbrzymi sukces ML. Jak będzie, to czas pokarze.