Producent lekkich i kompaktowych okularów AR NuEyes ogłosił, że w swoim najnowszym produkcie Pro 3 dodał możliwość śledzenia dłoni. W przypadku lekkich okularów AR to dobra informacja, ponieważ właśnie tam jest to najbardziej potrzebne.

Firma ogłosiła, że we współpracy z ManoMotion udało im się zaimplementować pełne śledzenie dłoni w okularach NuEyes Pro 3. To pozwoli na zupełnie inną interakcję z otoczeniem. Większość lekkich okularów AR nie posiada takiej opcji, a w zamian za to oferuje interakcję poprzez powierzchnie interaktywne umieszczone na zausznikach.

ManoMotion to firma specjalizująca się w systemach analizujących gesty w przestrzeni 3D i 2D. Raptem parę dni temu zaprezentowali nową bibliotekę dla urządzeń mobilnych. Dzięki niej możliwe jest nie tylko samo śledzenie gestów na urządzeniu mobilnym. Udało im się osiągnąć także pełną okluzję, dzięki czemu poczucie immersji w świecie AR staję się naprawdę głębokie.

ManoMotion’s high-performance, low-footprint hand tracking, and gesture technology will enable Pro 3 users to interact in AR with natural hand movements and gestures. Hand tracking is a key enabling technology to drive growth in AR applications.”

Mark Greget, CEO of NuEyes

Wracając jednak do NuEyes, aktywowanie systemu jest bardzo proste. Wystarczy po uruchomieniu okularów wysunąć dłonie do przodu tak aby kamery zawarte w okularach je zarejestrowały. I na tym kończy się proces, a zaczyna zupełnie nowy system interakcji. Dzięki temu możliwe jest chwytanie obiektów wirtualnych, pozyskanie nowych opcji menu czy zupełnie uproszczona obsługa samych okularów. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku sprzętu użytkowego tj, okulary, nie ma tu miejsca na kontrolery czy inne elementy dotykowe. Okulary AR to sprzęt codziennego użytku, w biurze, na spacerze czy w trakcie uprawiania sportu. Dodatkowo NuEyes chwali się swoim zaangażowaniem w branżę MedTech, a to już absolutnie wymaga takiego sposobu interakcji.

Co do samej specyfikacji okularów to wygląda ona całkiem przyzwoicie:

  • Rozdzielczość: 4K OLED
  • Masa: 88g
  • FOV: 52 stopnie
  • Kamera: 13 Mpix
  • Łączność: 5G, USB-C
  • Bateria: w zależności od podłączonego smartfona
  • Cena: $1,695

Praktycznie mamy do czynienia z naprawdę przyzwoitymi okularami AR. Dziwicie się może czemu pierwszy raz słyszycie o takim sprzęcie? Ciężko nie zauważyć, że cena nie należy do najniższych.