Popularny dostawca rozwiązań VR dla opieki nad osobami starszymi, MyndVR, ogłosił niedawno strategiczne partnerstwo z HTC VIVE. Rosnący rynek opieki zdrowotnej z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości staje się coraz atrakcyjniejszy i innowacyjny.

MyndConnect to platforma komunikacyjna mająca na celu poprawę życia seniorów poprzez wirtualne połączenie ich z członkami rodziny i przyjaciółmi. Jeszcze rok temu mówilibyśmy o tym jako platformie do komunikacji VR, ale dzisiaj firma dumnie wpisuje się w ogólny trend Metaverse. Platforma firmy MyndVR jest specjalnie zaprojektowana z myślą o różnych trybach życia seniorów, wymaganiach oraz aspektach zdrowotnych. Dlatego też wykorzystują nowe, wyjątkowo lekkie okulary VIVE Flow od HTC VIVE.

The pandemic really increased awareness – across all ages – of the isolation already felt by many older adults. We are excited to launch this next-generation communication platform to help overcome this isolation and allow family members across the globe to share real-time Virtual Reality experiences together.

Chris Brickler, CEO MyndVR

To nie pierwszy raz, kiedy obie firmy weszły we współpracę. MyndVR dosyć mocno podkreśla użyteczność i wszechstronność urządzeń HTC. Zwłaszcza jeśli mówimy o wersjach autonomicznych. Urządzenia takie jak VIVE Flow i VIVE Focus 3 doskonale pasują do portfolio przyjaznych dla seniorów. Zwłaszcza w dziedzinach terapeutycznych doświadczeń jakie oferuje wirtualna rzeczywistość. Dlatego też HTC zdecydowało się jako pierwsze zainwestować w MyndVR stając się pierwszym inwestorem.

VR przyszłości to zdrowie i dobre samopoczucie

Patrząc na tą współpracę z drugiej strony jest to świetne środowisko dla najnowszego sprzętu od HTC. VIVE Flow zostało zaprojektowane nie tylko dla rozrywki (można rzec, że ta jest na końcu). To przede wszystkim wszelkie doświadczenia dotykające naszego samopoczucia i ogólnego zdrowia. Rośnie rynek aplikacji wellness dbających o nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. W przystępnej i wygodnej formie są wręcz idealnym sprzętem dla seniorów, czyli osób wymagających zupełnie innego podejścia.

Od wielu lat prowadzone są badania kliniczne w kierunku wykorzystania technologii VR w ogólnie pojętej geriatrii. Dr Walter Greenleaf, ekspert w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości i cyfrowej technologii medycznej na Uniwersytecie Stanforda wierzy, że technologia VR może zapewnić przełomowe rozwiązania, które znajdą odpowiedzi na najtrudniejsze problemy w opiece nad osobami starszymi. Są to przewlekły ból, problemy z poruszaniem się, lęk, depresja, udar, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy problemy z pamięcią. Platformy takie jak MyndConnect odzwierciedlają postęp, jaki poczyniono w przekładaniu podstawowych badań klinicznych na produkty dla seniorów, które są odpowiednie, przystępne cenowo i rozwiązują problem izolacji i samotności.

Więcej o projekcie MyndVR możecie przeczytać na stronie producenta.