No cóż, ciąg dalszy sagi pod tytułem “szukamy oszczędności”. 11.000 pracowników dostaje wypowiedzenia i jak widać nie chodzi jedynie o szeregowych pracowników biurowych. Dotyka to także całych zespołów, nawet jeśli stoją za produktem, który był niemalże numerem jeden w sklepie Meta.

Echo VR, bo o tym tytule mowa, zostaje dosłownie zabite przez Meta. Ready At Dawn, studio odpowiedzialne za ten tytuł zostało kupione w 2020 roku przez Meta. Ruch ten spowodowany był wydaniem jednego z flagowych tytułów na headsety Meta Quest i Rift S jakim jest Echo VR. Jednak po 3 latach firma nie będzie już oferować żadnych zwrotów za zakupy w aplikacji, walutę w grze ani DLC. Macie czas do 1 sierpnia.

Studio wydało dosyć lakoniczny komunikat na swoim blogu, który tak naprawdę nic nie wyjaśnia.

By no means was this decision made lightly. But it was made for many good reasons and chief among them is the studio coming together to focus on our next project.

Czyli może jednak w tym szaleństwie jest metoda? Może jednak faktycznie zespół odpowiedzialny za jeden z najlepszych tytułów zostanie przeniesiony do innego projektu? Ale po co w takim razie ubijać całe studio? Zwłaszcza jeśli jest kur znoszącą złote jaja.

Niestety, prawda jest taka, że jeśli jesteście fanami Echo VR, macie nie wiele czasu, aby się nacieszyć. Na domiar złego, Echo Combat czyli odpowiednik FPS także zostanie odcięty od świata. Możliwość grania w oba tytuły zostanie zablokowana od 1 sierpnia 2023 r. kiedy to serwery zostaną na dobre zamknięte. Ale studio uważa, że grać dalej można

W powyższej odpowiedzi kryje się pewna nieścisłość. Owszem, od dnia dzisiejszego licząc, grać można bez przeszkód. Jednakże tylko do określonego dnia i godziny. Ale z wizerunkowego punktu widzenia lepiej napisać ‘Yes!’ niż ‘No!’.