Ostatnimi czasy głośno się zrobiło o HTC. Zwłaszcza po ogłoszeniu 4 modeli wersji Cosmos oraz pokazaniu ich koncepcji na gogle/okulary XR. Nadszedł czas na zmiany w pakiecie biznesowym dla Vive Pro Eye.

Firma ogłosiła, że w niedługim czasie wprowadza dwa, nowe pakiety skierowane dla klientów biznesowych. Oba pakiety mają dotyczyć gogli HTC Vive Pro Eye czyli ich flagowego produktu posiadającego system śledzenia wzroku. W związku z tą przemianą spada także cena samego zestawu Vive Pro Eye Full Kit z $1.600 do $1.400 dolarów.

HTC przedstawia dwa, kompletnie nowe produkty, które mają wejść na rynek już w drugim kwartale tego roku. Są nimi Vive Pro Eye Office i Vive Pro Eye Office Arena Bundle.

Vive Pro Eye Office vs Vive Pro Eye Office Area Bundle

Pierwszy pakiet będzie posiadał cały zestaw Vive Pro Eye ale dodatkowo doposażony poszerzony o dodatkową gwarancję i wsparcie techniczne. Notabene taka usługa już była dostępna pod nazwą ‘Advantage’. Zestaw ten wyceniany jest na $1.600 dolarów. Drugi pakiet, Arena Bundle to już wydatek rzędu $2.350 dolarów i posiada wszystko to co pierwszy. Jednak w tym przypadku dodatkowo otrzymamy dwie, dodatkowe latarnie SteamVR 2.0 oraz 20 metrowy przewód światłowodowy.

Vive Pro Eye Office Arena Bundle

Jak łatwo policzyć przy rynkowej cenie latarni $200 dolarów za sztukę wychodzi, że otrzymywany kabel to koszt $350 dolarów. Jak widać firmy dosyć często sięgają głęboko do naszych portfeli za dodatkowe “gadżety”. Koszt 5 metrów kabla Oculus Link to “jedyne” $80 dolarów. W tym przypadku zwiększenie jego długości do 20 metrów wiązało by się z kwotą około $320 dolarów.

Vive Pro czy Vive Pro Eye

Tak naprawdę siła wersji Pro Eye tkwi jedynie w systemie śledzenia wzroku. Wykorzystano tutaj znany na rynku produkt od szwedzkiej firmy Tobii. Dokładnie ten sam system zastosowano w najnowszej odsłonie gogli Pico Neo 2. Pozostałe parametry są identyczne jak w przypadku wersji Vive Pro Eye.

Ostatnie posunięcia HTC mogą sprawić wrażenie, że firma szykuje się na mocne uderzenie w rynek. Potwierdzeniem tego jest ostatnia premiera czterech odsłon modelu Cosmos z wymiennymi przednimi obudowami. Czas teraz na wersje mobilną.