Na tegorocznych targach CES 2019, HTC ogłosiło swój nowy sprzęt HTC Vive Cosmos. Jednak do tej pory szczegóły są owiane tajemnicą. Dzisiaj na swoim profilu Twitter, firma zaprezentowała krótkie video przedstawiające kontrolery.

HTC lubi chyba trzymać wszystkich w napięciu. Do tej pory wiemy nie wiele na temat technicznych aspektów gogli, które z zapowiedzi mają współpracować z komputerami PC oraz być samodzielnym sprzętem mobilnym. Można się jedynie domyślać, po prezentacji sprzętu Qualcomma, który ściśle współpracował z HTC przy pracach projektowych nad Cosmos, jaka będzie ich specyfikacja. Dzisiaj jednak firma postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i pokazała kontrolery 6DoF.

Kontrolery w swoim wyglądzie dosyć mocno przypominają kontrolery Oculus. Zaokrąglona część, która przebiega nad nadgarstkiem jest dosyć charakterystyczna. I w zasadzie tutaj podobieństwa się kończą. Iluminacja kształtów sprawia wrażenie, że trzymamy wolanty statku kosmicznego, a nie kontroler do gogli VR. Robi to na pewno wrażenie w ciemnym pomieszczeniu. Oczywiście taka konstrukcja odpowiedzialna jest za proces śledzenia ruchów w przestrzeni. W tym przypadku współpracują one z systemem Vive.

Czekamy na jakiekolwiek przecieki dotyczące gogli Cosmos, ale na razie firma milczy. Największe emocje budzi sposób ich użytkowania określany jako “at home of on-the-go”. Czyli z jednej strony możliwe jest podłączenie ich do komputera, aby mieć jak największa wydajność, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zabrać je ze sobą jako zestaw mobilny.