Black Friday… Black Friday… Poza tym najnowsze dzieło Elona Muska już jeździ po mieście, a Trimble stara się zniszczyć gogle Hololens jak Elon swój pancerny rydwan. Valve Index i HL: Alyx idzie jak świeże bułeczki, a Five Nights At Freddy’s postraszy na mobilkach.

E(X)p(R)esowy piątek #6

Black Friday

Dzisiaj od rana szaleństwo zakupowe. Przypuszczalnie 75% kupionych rzeczy jest kompletnie Wam nie potrzebna. No ale przecież okazja. To jak można to przepuścić. Sprzęt VR także jest przeceniony. Możecie go szukać na serwisach dystrybutorów. Myśleliście, że podamy jakieś linki do najtańszych ofert? Nic z tego. Dbamy o Wasze bezpieczeństwo. Lepiej pozostańcie w domach i czytajcie dalej kolejny e(X)p(R)esowy piątek.

Ggggrrraaaaauuuhhhh!!!!!!!
Pancer-wóz Elona Muska już na ulicach miast.

Strzeżcie się bo nadchodzi nocny rycerz. Nie wiem jak Was ale nowy model samochodu terenowego Tesli mnie osobiście rozbawił. Cenie sobie samego Elona bo chłop ma łeb na karku ale w tym przypadku chyba delikatnie go poniosło. Cóż, może tędy droga. Łamie wszelkie zasady zdrowego rozsądku. Jednak my nie o motoryzacji. Otóż zaraz po premierze deweloperzy szybko wzięli się do roboty. I jaki mamy tego efekt?

Ten samochód jest tak piękny, że aż paskudny. Ale z tego co już wiadomo ponad 200 tysięcy zamówień wpłynęło w ciągu pierwszych 24 godzin. Jeśli ktoś oglądał prezentacje to zapewne zna temat delikatnej wpadki. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej widzieć o to ona:

Szyby nie okazały się tak pancerne jak zapowiadał producent. Ale ktoś inny chce tak sprawdzić jak mocno pancerne są Hololens.

Trimble stara się udowodnić… nie wiem co

Firma Trimble znana jest w świecie AEC, czyli szeroko rozumianej inżynierii. Znani też są z tego, że z wielką chęciom sięgają po dobrodziejstwa technologiczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o Hololens. Jednak ostatnio chyba cierpią na brak zleceń, bo rodzą im się w głowach przedziwne pomysły. Jeden z nich inspirowany był nieudanym pokazem pancerności samochodu- ciężarówki Tesli. Więc postanowili pokazać pancerność swoich kasków. Z tym, że wyposażonych w okulary Hololens. Finał? No nie trzeba być Einsteinem żeby go przewidzieć.

Na końcu filmu przyznają się, że nie są one autentyczne. Ale jakoś im nie wierzę. Bardziej wierzę w to, że zestawy gogli Valve Index wraz z grą Half-Life: Alyx znikają z półek.

Indexy + HL: Alyx = puste półki

Valve chyba tego się nie spodziewało. Jak podaje producent wszystkie zestawy, które były dostępne w sprzedaży w drugiej połowie roku są praktycznie wyprzedane. A wszystko za sprawą ogłoszonej gry Half-Life, na której cały świat dosłownie oszalał. Tydzień po ogłoszeniu gry zestaw zawierający tylko gogle, zestawy z samymi kontrolerami oraz full-pack posiadający i gogle i kontrolery znika ze sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Na szczęście po drugiej stronie oceanu, bliżej nas, sytuacja nie jest jeszcze aż tak dramatyczna. Ale proponuję się spieszyć jeśli macie taki zamiar bo różnie może być.
Może zamiast VR chcecie się oddać Freddy’emu?

Pięć nocy u Freddy’ego postraszy

Znana i popularna gra trafiła właśnie na mobilki. Jest dostępna na sklepie Google Play oraz iOS. Gra opiera się na geolokalizacji dokładnie jak Pokemon Go czy Jurassic World. Ale o co tak naprawdę chodzi? Generalnie chodzi o to, żeby ze strachu nie puściły nam zawory i żeby wytrwać. A wygląda to tak:

Będą was ganiać przerażające misie włuczące się po całym mieście. Ciekawa perspektywa na spędzenie niedzielnego popołudnia.

A tymczasem… nie E(X)p(R)esowego weekendu Wam życzymy.