Acer OJO 500 w końcu trafia do sprzedaży, Tilt Five poszło po rekord zbiórki pieniędzy, a Snapchat zmieni was w T-100. Do tego za tydzień czeka na nas całkiem fajna strzelanina, czyli Pistol Whip.

E(X)p(R)esowy piątek #2

Acer OJO 500 w sprzedaży

Informacja ta jest absolutnym szokiem. Bo tak na dobrą sprawę gogle te “funkcjonują” już na rynku od 2018 roku. Jednak były jak Yeti, ktoś coś widział, ktoś coś słyszał ale w 100% pewności nie było. Teraz już jest. Acer oficjalnie wypuścił gogle na rynek. OJO 500 (czyt. “OHO 500”) w polskiej sprzedaży są dostępne na oficjalnej stronie firmy za 2,549 zł. Co takiego posiadają co sprawi, że za chwilkę rzucicie się w wir zakupowy? … Na pewno to, że są i to, że służą do VR. I chyba tyle. No umówmy się, 2,880 x 1,440, FOV na poziomie 100 stopni, inside-out… W tej samej cenie można zakupić HP Reverb z rozdzielczością 4K. Różnicą jest system flip-up oraz demontowana przednia część, która ułatwia czyszczenie. Czy ACER coś przespał? Zapewne ktoś to kupi ale nie będzie to hitem sprzedaży 2019 roku.

ACER OJO 500
Tilt Five nie pobiło rekordu Oculusa ale było blisko

Za to hitem sprzedaży może stać się Tilt Five. O tej grze, a w zasadzie całym systemie do gier planszowych pisaliśmy kilka tygodni temu kiedy wystartowała ich kampania na serwisie Kickstarter. Ich celem było osiągnięcie $400.000 dolarów wsparcia. A wiecie jaka jest kwota końcowa? Ponad czterokrotnie większa, czyli dokładnie $1,767,301 dolarów. Jakby tego było mało cel osiągnęli w przeciągu pierwszych kilku dni. O Tilt Five głośno się zrobiło po targach CES 2019 w Las Vegas gdzie zaprezentowali swój pomysł (w zasadzie w pełni działający system) na przeorganizowanie gier planszowych. Pomysł polega na zastosowaniu specjalnej planszy oraz okularów, a dzięki temu plansza zamienia się w grę AR. Co ciekawe gra umożliwia rozgrywki sieciowe. Pierwsze urządzenia mają trafić do developerów już w lutym 2020 roku.

Tilt Five
I’ll be back

Ciekawe czy Arnold Schwarzenegger będąc młodym kulturystą zdawał sobie sprawę, że stanie się symbolem tych trzech, prostych słów. Tak czy siak na pewno nie zdawał sobie sprawy jakie cuda techniki przyniesie ze sobą XXI wiek. Snapchat udostępnił nowe “ficzery” AR, które zmienią was w prawdziwego T-1000. Jak to zazwyczaj bywa w tego typu filtrach wystarczy umieścić przednia kamerę blisko twarzy i już możemy zobaczyć siebie w roli bezlitosnej maszyny. Efekt wizualny jest naprawdę fajny. Ale dodatkowo korzystając z tylnej kamery możemy zmaterializować w salonie prawdziwych rozmiarów maszynę T-1000. Pojawia się on z chmury pyłu, a my, dotykając ekran możemy do woli strzelać do niego. Jedynym efektem będą płomienie na jego metalowym torsie. Oczywiście wszystko to związane jest z premierą nowej odsłony filmu Terminator – Mroczne Przeznaczenie, którego premiera w Polsce ma mieć miejsce 8 listopada.

Terminator Snapchat
Pistol Whip

Lubicie postrzelać? A lubicie SuperHot? A czy jeszcze lubicie robić to w rytm muzyki? No to Pistol Whip jest dla Was. Strzelanka teoretycznie jak każda inna z tym, że tutaj wszystko pięknie układa się w rytm muzyki. Uniki przed kulami, celowanie w przeciwników i fajna scenografia sprawi, że ta gra może zagościć na wielu komputerach. Na premierę zaczekamy do 7 listopada jednak już teraz możecie dodawać ja do WishListy na sklepie Steam oraz Oculus… bo gra będzie dostępna także na Oculus Quest.

Pistol Whip

wsparcie_patronite