Gogle HTC Cosmos są na rynku od niecałego miesiąca i już znajdują swoich zwolenników. Jednak firma nie uchroniła się przed problemami. Ale bardzo szybko reaguje i już zapowiada aktualizację oprogramowania.

Pierwsze problemy z goglami Cosmos zaczęto zgłaszać dosłownie po kilku dniach od rozpoczęcia dostaw do klientów. Jak się okazało system śledzenia inside-out często zgłaszał problem ze zbyt ciemnym otoczeniem. Spowodowane było to brakiem wystarczającego światła co jak widać utrudniało pracę sześciu kamerom. Wiele serwisów zaczęło porównywać działanie systemu śledzenia z innymi producentami. Między innymi z goglami Oculus Quest. Jak się okazało jedynie HTC miały taki problem. Firma jednak bardzo szybko wydała oświadczenie.

Our engineering team continues to fine tune the performance of the headset for different kinds of play environments and we’re looking into low-light reports from some users who were getting a persistent “dark environment” message. We’ve adjusted the notification window for low-light scenarios and the update is already live. We’re continuing to refine the tracking and notifications in these scenarios and expect to release another software update soon.

HTC

Z nieoficjalnych źródeł polskiego oddziału HTC wiemy już, że aktualizacja została wydana i faktycznie poprawiła działanie systemu śledzenia w ciemnym otoczeniu. Reakcja błyskawiczna.

Żywotność baterii

Jeszcze jednym problemem z jakim na starcie borykają się użytkownicy to słaba “żywotność” baterii kontrolerów. Po włożeniu nowego zestawu baterii AA, zabawa jest znacznie krótsza niż opisuje producent. Tutaj firma także dosyć szybko zareagowała.

We’ve seen a wide range of performance and expect four to eight hours depending on light, environments, type of content, and other variables. The quality of the battery itself may also impact longevity. Our engineering team will continually work to optimize for performance. We’ve tested NiMH rechargeable batteries and found them to perform well.

HTC

Wpadki zdarzają się każdemu. Ostatnim przykładem jest dosyć spory poślizg premiery HP i dalszy ich brak na rynku. Jednak najważniejsze jest sposób w jaki firma do nich podchodzi. HTC jak widać chce zostawić po sobie dobre wrażenie. Wszak nieskromnie mówiąc HTC Cosmos to jedne z lepszych gogli dostępnych na rynku.