Ghostbusters to jeden z największych hitów lat 80-tych XX wieku. W zasadzie film można uznać za kultowy. Młodsze pokolenie zapewne nie miało okazji widzieć oryginału (a może jednak?) ale pojęcie ‘Ghostbusters’ chyba weszło do dzisiejszego mainstreamu. Wszak w 2020 roku odświeżony tytuł wchodzi na ekrany kin. A tym samym Sony postanowiło dać fanom coś więcej.

Kto na szybko poda obsadę dzielnej załogi Ghostbusters?… Dan Aykroyd jako dr Raymond Stantz, wiecznie sceptyczny Bill Murray jako dr Peter Venkman i mózg całej załogi czyli Harold Ramis to dr Egon Spengler. Oczywiście nie można pominąć także świetnie grającej Sigourney Weaver, która pełniła rolę Strażnika Bramy oraz zakochanego w niej po uszy Ricka Moranisa. Nie wiem jak wy ale za każdy razem jak w telewizji (jedynej słusznej w tamtych czasach) pojawiali się Oni, nie liczyło się nic więcej. Nawet jeśli miałaby być to wycieczka do McDonald’a, które w tamtych czasach wchodziły do Polski. Cieszę się także na myśl o powrocie tytułu na ekrany kin. Tym samym jestem pod wrażeniem akcji jaką zorganizowała firma Sony. Niestety na razie tylko w Tokyo. Mam nadzieję, że tylko na razie, bo mogłoby być to hitem na miarę Pokemonów.

Ginza Sony Park to kompleks Sony, który jest jednym wielkim centrum rozrywki opartym o najnowsze technologie. To właśnie tam Sony postanowiło uruchomić swój najnowszy projekt “Ghostbusters Rookie Training”. Jest to gra zespołowa oparta o technologię AR/MR, której akcja rozgrywa się na otwartej przestrzeni. Z materiału wideo wiemy, że w tym celu wykorzystano jeszcze nie ujawnione oficjalnie okulary. Do złudzenia przypominają one Hololens. Nie posiadają one zewnętrznej jednostki obliczeniowej, a po ich konstrukcji można wnioskować, że znajduje się ona w tylnej ich części. To świadczy o tym, że w całkiem niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać nowego sprzętu AR/MR na rynku. Okulary posiadają pełen zakres śledzenia 6DoF oraz pełne śledzenie dłoni.

Na rękach użytkownicy posiadają specjalne opaski. Zapewne to właśnie one odpowiedzialne są za używanie specjalnej broni: lasera protonowego. Tak jak w filmie. Dodatkowo gracze zaopatrywani są w sprzęt tj. pułapki na schwytanie duchów.

Ja chce, ja chce, ja chce…

Poza samym wideo niestety nie wiemy nic na temat użytych tutaj technologii. Jedyną rzeczą jakiej można się domyślać to technologia użyta w samych okularach. Oglądając materiał, aż prosi się aby tego typu rozgrywka dostępna była w szerszej przestrzeni. Już nie wspominając o skali na miarę gry Pokemon. Jednak w tym przypadku nie wystarczy sam telefon. Z drugiej strony wypadki jakie miały miejsce w trakcie szukania unikalnych stworów mogą być niczym w porównaniu z łapaniem duchów. “Bandy” łowców biegające po osiedlu w okularach i z masą dodatkowego sprzętu mogą wprawić w zakłopotanie mieszkańców. Ale zabawa byłaby przednia.

Jeśli przypadkiem będziecie w Tokyo, koniecznie musicie najpierw zarejestrować się na stronie Ginza Sony Park, aby zarezerwować sobie miejsce. Wejście jest darmowe, a atrakcja działa do 8 grudnia. To ja lecę szukać tanich lotów do Tokyo.