Czekacie na kupno najnowszych gogli od HP? No to mamy dla was złą wiadomość. Firma zalicza poślizg z niewyjaśnionych przyczyn.

HP Reverb to długo oczekiwane gogle od HP. Od momentu ich premiery wszyscy wyczekiwali na datę kiedy trafią do sprzedaży. A ta coś niepokojąca zaczyna się oddalać, a nie przybliżać. W pierwszych notkach prasowych zapowiadana premiera w sklepach miała przypadać na koniec kwietnia. Ktoś z włodarzy HP pogubił się w kalendarzu bo u mnie widnieje 15 maja, a nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Na przełomie kwietnia i maja na oficjalnej stronie producenta można było zobaczyć zapowiadaną datę sprzedaży, 6 maja 2019 roku. Zegar tykał, tykał, mamy 6 maja i nic. Jeszcze przez 3 dni (czyli do 9 maja) taka informacja widniała na głównej stronie produktu. Parę dni temu zniknęła. Pojawił się natomiast zachęcający przycisk “Shop Now”. Więc przypuszczalnie wszyscy chętni ruszyli szturmem po zakupy. Jednak po wejściu na sklep jedyne co mogli ujrzeć  to informacja “Out of Stock”. Czyżby HP Reverb sprzedało się tak szybko, że brakło urządzeń na rynku. Nie sądzę.

Przeglądając inne sklepy, w których zapowiadana była możliwość kupna HP Reverb sytuacja jest podobna. Amazon czy Best Buy w USA,borykają się dokładnie z takimi samymi problemami. HP nie zaczęło jeszcze dostarczać urządzeń do sklepów. Pytanie czemu. Jedyna informacja jaka pokazała się w sieci, to enigmatyczna odpowiedź jednego z przedstawicieli HP udzielona portalowi Road to VR:

We’re waiting on an update for expected availability to purchase and will let you know as we have a new date confirmed

Czyli innymi słowy “nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi”. Nie wiemy co się dzieje za murami firmy, jednak można odnieść wrażenie, że chyba ktoś poniesie konsekwencje. I to nie małe. HP Reverb to dla firmy tegoroczny as w rękawie, który tak jakby gdzieś się właśnie zawieruszył.