Po pierwszych testach i opiniach można już sądzić, że gogle Vive Cosmos znajdą wielu odbiorców. I na pewno znajdą też wielu zwolenników korzystania z bezprzewodowego adaptera Vive.

Gogle Vive Cosmos zastąpią na półce sklepowej pierwszą generację gogli HTC Vive. Wyceniane na 3.700 złotych stanowią niebagatelną konkurencje dla swoich braci, Vive Pro i Vive Pro Eye. Wybór któregoś z tych produktów w dużej mierze zależy od faktu posiadania już kupionych latarni śledzących. HTC chce aby adapter bezprzewodowy także współpracował z goglami Cosmos. Jednak tutaj potrzebna jest jedna zmiana. Mianowicie, potrzeba jest więcej prądu.

Jeśli już posiadacie rzekomy adapter, aby korzystać z niego wraz z goglami Cosmos musicie poczekać do połowy października. Według oficjalnego bloga firmy właśnie wtedy zestaw zostanie uzupełniony o większy power bank. Oryginalnie posiada on wielkość 10050 mAh co wystarcza na około 2,5 godziny używania, bez konieczności doładowywania.

htc-vive-wireless-adapter
źródło: vive.com

Gogle Cosmos ze względu na system śledzenia inside-out oraz kilku nowych usprawnień potrzebują więcej zasilania. Jakby nie patrzeć mamy do czynienia z sześcioma kamerami które nieprzerwanie śledzą otoczenie. Z tego też powodu HTC musi powiększyć pojemność baterii. Według podawanych informacji nowy adapter będzie wyposażony w 21W power bank. Nie jest jednak podane czy czas pracy będzie zbliżony do obecnego.

Dodatkowo w zestawie znajdzie się także nowe mocowanie adaptera do samego headsetu oraz przewód łączący adapter z goglami. Ostatecznie “wireless compatibility pack” (zawierający power bank, przewód oraz mocowanie) ma kosztować około $50 dolarów.

Firma zapewnia, że w przyszłości większy power bank wraz z komponentami dla gogli Cosmos znajdą się w pełnym zestawie adaptera.