Na gogle Oculus Quest raczej narzekać nie można. Ostatnie informacje o możliwości podłączenia ich do komputera dodatkowo wzmocniły ich pozycję. Jednak mówimy tutaj o goglach zasilanych baterią, która zgodnie z prawami Murphiego skończy się w najmniej oczekiwanym momencie. Rozwiązaniem może być VRNRGY.

Wydajność baterii w dzisiejszych urządzeniach mobilnych jest coraz lepsza. Ich czas ładowania także ulega drastycznemu skracaniu. Jednak cały czas balansujemy pomiędzy jej pojemnością, a fizycznym rozmiarem. Chcemy aby były jak najmniejsze, a zarazem jak najmocniejsze. Te dwie cechy niestety się wykluczają. Jedynym rozwiązaniem na zwiększenie żywotności urządzeń są wszelkiego rodzaju power banki. I tak samo jak nasze telefony komórkowe mogą korzystać z takiego rozwiązania, tak samo gogle VR. A dokładnie Oculus Quest w połączeniu z VRNRGY.

Firma VRNRGY postanowiła wypuścić na rynek baterię dedykowaną pod gogle Quest. W opakowaniu otrzymujemy niewielki battery pack wraz z paskiem do mocowania. Dodatkowo dołączane są dwa kable: mini USB i USB-C. Jeden z nich służy do podłączenia zestawu do gogli, a drugi do ładowania zestawu.

Sama bateria mocowana jest z tyłu głowy dokładnie w miejscu trójkątnego połączenia oryginalnych pasków. Zamontowanie go trwa dosłownie chwilę. Ciekawą zaletą posiadania takiego rozszerzenia jest o wiele lepsze rozdystrybuowanie wagi samych gogli. Masa zestawu spowodowała, że ciężar całości przeniósł się w tył i jest teraz mniej więcej po środku naszej głowy. To na pewno poprawi użytkowanie.

Bateria to wyrób firmy Samsung, której pojemność to 7000 mAh. Aktualny jej stan sygnalizowany jest niebieskimi diodami co jest przydatne. W połączeniu z oryginalną baterią gogli czas pracy wydłużył nam się drastycznie. Jak zapowiada producent czas poświęcony na grę VR zwiększył się 3-krotnie i wynosi około 6 godzin. Natomiast streamowanie video to już aż 8 godzin.

VRNRGY jest dostępny w cenie $35 dolarów więc nie jest to wygórowana cena. Zwłaszcza jeśli faktycznie często korzystacie z gogli Quest. Sama wysyłka ma rozpocząć się 15 listopada.