Kina i teatry zamknięte więc wszelkiego rodzaju serwisy VOD zyskują na popularności. Oczywiście nic za darmo, pomimo, że nie ruszamy się z domu. Chyba, że zdecydujemy się na reklamy. Czy Bigscreen robi krok w dobrą stronę?

Znane przysłowie brzmi “Nie ma nic za darmo”. A jeśli jest za darmo to znaczy, że gdzieś tkwi haczyk. Od samego początku aplikacja Bigscreen wzbudzała spore emocje, bo balansowała na pograniczu praw autorskich. Możliwość współdzielenia pulpitu i tego co na nim się dzieje z innymi użytkownikami nie było na rękę wielu wydawcom. Oculus w pewnym momencie zareagował dosyć agresywnie i nawet groził zablokowaniem aplikacji. Jednak twórcy brnęli dalej i mniej więcej rok temu ogłosili, że zaczynają oferować płatny kontent w postaci premier filmowych odbywających się w stałych odstępach czasu. Oczywiście to już za odpowiednia opłatą.

bigscreen

Do dzisiaj Bigscreen zapewnia płatne wypożyczanie filmów współpracując ze studiami takimi jak Paramount Pictures i Funimation. Lecz jeszcze sporo wody upłynie za nim tego typu platformy staną się tak popularne jak Netflix czy HBO gdzie konsumenci z radością będą zostawiać swoje dolary. Jak z tego wybrnąć?

Czas na reklamy…

W zasadzie sprawa wydaje się prosta. Jeśli platforma nie wprowadza żadnej opłaty za korzystanie, musi znaleźć inne źródło dochodu. Reklamy są ich najprostszą formą. Pomimo tego, że niewielu z nas je lubi.

Wszystkie darmowe filmy są hostowane na serwisie Pluto.TV i zawierają reklamy z PlutoTV. Jednak usługa ta jest obecnie dostępna tylko w USA. Bigscreen twierdzi, że co miesiąc będzie dodawanych więcej filmów do ich “darmowej” oferty. Jest jednak jedna zasadnicza różnica, o której warto wspomnieć. Mianowicie płatna usługa Bigscreen obejmuje filmy 3D, coś czego wersja darmowa nie będzie na razie posiadać. Także, jeśli nie przeszkadza nikomu reklama, będzie mógł bezpłatnie obejrzeć takie tytuły jak, Seabiscuit, Clueless, Nacho Libre, Adventureland, Blair Witch, Paranormal Activity 4, It Follows i nie tylko. Oczywiście czekamy, jak oferta zostanie rozszerzona także na inne kraje.