Dawno nie pisaliśmy o jednej z najbardziej popularnych gier VR ostatnich lat. Ale nie to, że nic się nie dzieje w czeskim studiu. Firma pracuje nad kolejnymi nowościami. I właśnie wjechała całkiem spora ich ilość.

Dzisiejszy dzień to nie lada gratka dla fanów popularnej gry Beat Saber. Duża ich ilość nie pójdzie szybko spać. A to za sprawą sporej dawki nowości jakie wylądowały.

Na początek aktualizacje. Te różnią się w zależności od platformy jakiej używacie. Jeśli waszym sprzętem jest Oculus Quest 2 to możecie cieszyć się w końcu obsługą odświeżania na poziomie 90Hz. Można powiedzieć, że trochę czasu im to zajęło. 90Hz oficjalnie wyszło z bety w listopadzie zeszłego roku.

Ale chyba największą frajdę będą mieli użytkownicy dosyć już leciwej, ale cały czas popularnej platformy PSVR. Otóż wielkimi krokami zbliża się aktualizacja pozwalająca na grę wieloosobową.

Dear PS VR players, we’re now finalizing the multiplayer build and we should be ready for testing next week. This is an important milestone in the development and we will keep you updated. We’re getting closer!

Tryb wieloosobowy dla headsetów Oculus Quest i PC VR dostępny już był w październiku 2020 roku. Zwiększa on atrakcyjność rozgrywki umożliwiając konkurowanie ze sobą nawet pięciu osobom. Gracze mogą organizować prywatne imprezy ze znajomymi lub wskakiwać do losowych meczów. Jest jednak pewien mankament, o którym warto wspomnieć. System ten nie ma obsługi współdzielenia platform. Więc każdy znajomy musi korzystać z tego samego zestawu słuchawkowego.

Mogłoby się wydawać, że gra która gości u nas już ponad 3 lata powinna pomału tracić blask. Nic bardziej mylnego. Czeskie studio Beat Games jak widać ma nieskończone pokłady energii oraz studnie pomysłów.