Brakuje Wam doznań wirtualnej rzeczywistości? No to ta oferta jest dla Was. bHaptics szykuje niezłą promocję od tego piątku. Możecie wejść w posiadanie zestawu haptycznego już za $499 dolarów z rabatem 20%.

Technologia haptyczna w większości przypadków kojarzona jest z rękawicami haptycznymi lub z pełnym kombinezonem Teslasuit. Mało kto wie, że istnieje na rynku wiele innych produktów, nierzadko tańszych. I z pewnością do takich należy bHaptics.

bHaptics największą popularność zyskało we wszelkiego rodzaju arenach VR, tzw. LBE (location-based entertainment). Dzięki niezbyt wygórowanej cenie oraz prostocie zestawu, łatwo jest go szybko przystosować do tego typu zabawy. Korzysta z nich chociażby Hologate czy Sandbox VR. A zestaw nie ogranicza się jedynie do “kamizelki” Tactot. Wszak to właśnie ona oferuje największe doznania haptyczne w postaci mikro uderzeń, ale to nie wszystko. Dzięki specjalnej nakładce na gogle VR (Tactal) otrzymujemy możliwość “czucia” na naszej twarzy. Odpowiedzialnych za to jest 6 punktów wibracyjnych. Ale do pełnego szczęścia dorzucić można tzw. Tactosy czyli rękawice na dłonie, nakładki na ramiona oraz stopy. Tak uzbrojeni możemy wkroczyć do świata VR z pełnym poczuciem akcji.

źródło: bHaptics
Kompatybilność

To jest chyba pierwsze pytanie przed zakupem. Bo co nam przyjdzie po sprzęcie, który nie ma żadnego wsparcie gier obecnych na rynku. Na targach CES 2020 firma ogłosiła integrację systemu z takimi tytułami jak Sairento Untethered Thrill of the Fight. A co dalej? Lista się wydłuża, bo właśnie dostali wsparcie dla:

Firma zapewnia, że na dzień dzisiejszy wspiera ponad 25 tytułów. Więc jest z czego wybierać. Ale chyba najciekawsza informacja to ta, że nawet jeśli gra nie posiada natywnego wsparcia dla sprzętu to i tak można z niego korzystać.

Wykorzystano w tym celu dźwięk. Mianowicie wszystkie odgłosy rozgrywki zamieniane są na doznania haptyczne. System jest w stanie rozpoznać dźwięk wystrzału z broni palnej czy uderzenie przedmiotem. Z pewnością w porównaniu do pełnej wersji takie doświadczenia są mocno ograniczone i nie wykorzystują w pełni możliwości bHaptics. Ale daje to nam przynajmniej namiastkę tego co może w najbliższym czasie na nas czekać. Jak zapowiada firma, nie zwalniają oni tempa w procesie integracji systemu z najnowszymi tytułami będącymi na rynku.

źródło: bHaptics

Jeśli chodzi o sprzęt VR nie powinno być większego problemu. bHaptics wspiera praktycznie każdy dostępny sprzęt na rynku tj. Oculus Rift, HTC Vive i wiele innych. I co najważniejsze, wspiera także Oculus Quest co może być asem w rękawie.

20% OFF

To jest idealna okazja, aby wejść w posiadanie chociażby samej kamizelki Tactot, bo od 21 do 31 maja firma ogłasza dużą obniżkę ceny. Sama kamizelka to cena $499 dolarów przed obniżką! Zdejmijcie z tego 20%, a cena zrobi się naprawdę niska. Oczywiście obniżka tyczy się także pozostałego asortymentu, który znajdziecie na stronie producenta.