Hologate to startup mający swoją siedzibę w Monachium. Właśnie otwierają szampana i kroją tort, bo od momentu powstania w 2017 roku, próg ich aren VR przekroczyło ponad 2 mln osób.

Hologate osiągnęło niebagatelny wynik, który nie ogranicza się oczywiście do miasta ich siedziby. Mogą oni pochwalić się ponad 250 punktami rozsianymi niemalże po całym świecie. Są obecni w europie, środkowym wschodzie, w obszarze Azji pacyficznej i w obu Amerykach. Razem daje to ponad 20 krajów. Od dłuższego czasu obserwują wzrost miesięczny około 200K odwiedzających, który z polskich salonów nie chciałby osiągnąć takiego wyniku.

 

Firmy otwierające punkty w ramach licencji Hologate uważają tą atrakcję za jedną z najbardziej dochodowych. Two Bit Circus jest w posiadaniu dwóch takich salonów i jak twierdzi nic nie przyciąga takiego zainteresowania jak ich rozrywka VR. Hologate dostępne jest w tak prestiżowych miejscach jak Andretti´s Indoor Karting & Games w Orlando, sieć kin Cinergy Cinemas w USA, PVRK-Dubai w Dubaju czy sieć parków rozrywki Urban Air Trampoline & Adventure Parks w Austin. Pełną mapę dostępnych punktów możecie podejrzeć tutaj. Najbliższa nam lokalizacja znajduje się za zachodnią granicą w Goslar.

This will be a big year for the platform. There are many new games being released, including some partnerships with major brands in the movie and gaming industry – CEO Leif Petersen

Zgadzamy się z powyższym. W naszym kraju można zauważyć bardzo duże zainteresowanie tego typu rozrywką zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Firmy zaczynają się prześcigać w pomysłach oraz różnorodności oferowanego sprzętu.

Ale czy to arena VR?

Z ciekawostek Hologate można dodać, że nie jet to typowa arena VR, gdzie możemy dowolnie przemieszczać się po zamkniętej przestrzeni. Mamy tutaj do czynienia z bardziej statyczną rozgrywką. Użytkownicy korzystają z gogli VR bezpośrednio wpiętych w jednostkę centralną. Na wideo promującym możemy zobaczyć w jaki sposób bezpiecznie poprowadzone są przewody zasilające. Gracz nie jest obarczony plecakiem (HP Z Backpack czy Zotac Mobile VR), z którym musi biegać po arenie. Mniej sprzętu, mniej komplikacji, więcej czasu dla graczy. Wynika z tego, że do dobrej zabawy nie potrzebujemy wielkich przestrzeni i systemów śledzenia jak OptiTrack.

Czy Hologate trafi do Polski? Tego nie wiemy, ale tak na dobrą sprawę mamy w Polsce kilka salonów, które mogły by dorównywać jakością. Może nie są na tyle medialne, ale nasze.