COVID-19 nie daje za wygraną, ale pomimo tego możemy coraz bardziej odczuwać, że wszystko wraca powoli do normy. Tym bardziej jeśli z utęsknieniem czekaliśmy na wznowienie produkcji elektroniki. Znakiem tego jest fakt, że Nreal ogłasza wznowienie sprzedaży swojego DevKit’a

Okulary Nreal to tak po prawdzie pierwsze okulary AR, które swoim wyglądem nie odstraszały. Po ich pierwszej, publicznej prezentacji wiele osób wróżyło olbrzymi sukces pomimo problemów z jakimi borykał się założyciel, Chi Xu. Jeśli nie wiecie o co chodzi to szybko przypomnę. Był on jednym z pracowników Magic Leap, a po swoim odejściu szybko założył startup Nreal. Według Abovitz’a (CEO Magic Leap) wykradł on kluczowe dane co pozwoliło mu na taki, biznesowy krok. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Ale wracając do tematu…

nreal
źródło: Nreal

Przedsprzedaż tzw. DevKita, czyli zestawu okularów przeznaczony dla deweloperów rozpoczęła się już parę miesięcy temu. Z naszych informacji wynika, że część z nich dotarło do swoich odbiorców, ale był to niewielki procent wszystkich zamówień. Plany pokrzyżowała pandemia. Nreal musiał przystopować z wysyłkami, ponieważ fabryki w Chinach odpowiedzialne za ich produkcję całkowicie wstrzymały prace. Ale chyba najgorsze za nami… to znaczy za nimi. Chiny wracają do gry!

Ale tanio nie jest

Już od 18 maja możecie zamawiać swoją własną parę okularów Nreal. Wszystkie informacje znajdują się na stronie producenta. Jednak cena pojedynczego zestawu to $1.200 dolarów. W tej cenie otrzymujecie okulary Nreal, kontroler 3DoF oraz zewnętrzną jednostkę, która jest sercem całego systemu. Macie teraz Déjà vu? Tak, sprawa wygląda dokładnie tak samo jak w Magic Leap. Czyli jednak Pan Xu może mieć coś na sumieniu.

Zestawy są dostępne na terenie USA i Kanady oraz, co dla nas najważniejsze, także Europy. Jednak musicie liczyć się z dosyć długim czasem oczekiwania. Na dzień dzisiejszy firma tłumaczy, że ze względu na proces uruchomieniowy całego systemu produkcji i wysyłki trzeba liczyć się nawet z okresem oczekiwania do 8 tygodni.

Dwa zestawy droższe od … dwóch?

Jeśli odwiedzicie sklep Nreal możecie zauważyć także ofertę na zestaw dwóch par okularów (Nreal Hand in Hand Promo). Ciekawostką jest to, że cena takiego zestawu to $2.559. Gdzie tu logika, skoro jedna para to koszt $1.199? A $1.199 x 2 daje nam $2.398? Otóż poza wszystkim klamotami, które dodawane są w standardzie, zestaw ten zawiera całą gamę dodatkowych soczewek. Są one mocowane na okularach za pomocą zapinek magnetycznych, podobnie jak ma to miejsce ze szkłami przyciemniającymi w zwykłych okularach korekcyjnych.

źródło: Nreal

Zestaw zawiera 15 par szkieł korekcyjnych, w skali od -1.0 do -8.0 dioptrii. A ich wartość to $500 dolarów, więc jak widać zestaw dwóch par w tym momencie zaczyna się opłacać.

A co do wersji konsumenckiej, to krążą plotki, że jego cena ma oscylować w granicach $500 dolarów. Nie wiemy, kiedy wejdą do sprzedaży, ale z tą ceną i zapowiadaną ceną Apple Glass szykuje się potężna bitwa o klienta.