Na kończącej się właśnie konferencji Facebook F8 2019, Mark Zuckenberg poraz kolejny zaskoczył.

Zuckenberg wychodząc na scenę, wywołał sporo emocji. Od wielu tygodni wszyscy czekamy na dwie, podstawowe informacje. Oculus Quest i Oculus Rift S, kiedy i za ile. Nie zawiedliśmy się. Ale dodatkowym zaskoczeniem było rozdanie darmowej wersji Oculus Quest dla wszystkich uczestników konferencji.

Każdy, któremu udało się dostać na konferencję F8, od 21 maja będzie mógł cieszyć się własnym zestawem gogli Quest. Będą one dostarczane w tym samym terminie, w którym pozostali będą mogli oficjalnie je kupić. Nie jest do końca określone, która wersja wchodzi w grę, tańsza, 64GB warta 400$ czy droższa, 128GB wyceniona na 500$.

rift-s-5-768x432

Dokładnie na taki sam ruch Mark zdecydował się na zeszłorocznej edycji F8. Wtedy w grę wchodziły gogle Oculus Go, wycenione w trakcie premiery na $200.

O technicznych aspektach gogli wiemy już praktycznie wszystko i tutaj wiele się nie zmieniło. Jest to pierwszy ich zestaw gogli standalone z systemem śledzenia inside-out i kontrolerami 6DoF. Zostaliśmy uwolnieni od konieczności posiadania zewnętrznych baz śledzących.

Wszystkich chętnych do posiadania headsetu Quest, zapraszamy do oficjalnego sklepu i złożenia zamówienia pre-order.