Microsoft właśnie ogłosił, że okulary Hololens 2 będą dostępne w nowym pakiecie nazwanym Development Edition. Chcą tym samym umożliwić deweloperom rozwój oprogramowania na ich sprzęt.

Luty był dla Microsoft ważnym miesiącem. Po 3 latach panowania Hololens na rynku, pokazali kolejną wersje okularów mixed reality. Wiele nowości, masa optymalizacji i ficzerów. Jednak jedna rzecz pozostała bez zmian, mianowicie cena urządzenia. To ona stanowi podstawową barierę dla deweloperów chcących konstruować aplikację na ten sprzęt. Najwyraźniej Microsoft to zrozumiał i udostępnia Hololens 2 Development Edition, za jedyne $99 miesięcznie.

W skład pakietu będzie wchodziło:

  • Hololens 2
  • $500 kredytu na platformie Azure
  • 3 miesięczna licencja na Unity Pro
  • Unity PiXYZ – plugin dla rozwiązań CAD

Jest to nie lada gratka dla wszystkich deweloperów chcących zgłębić wiedzę odnośnie rozwiązań mixed reality. Co by nie mówić, oficjalna cena urządzenia, które będzie oscylować w granicach $3,500 dolarów nie spowoduje masowych zakupów wśród programistów. Zresztą od samego początku Hololens traktowane było jako urządzenie skierowane dla biznesu.

Według oficjalnych informacji podawanych przez firmę, w zeszłym roku udało się zgromadzić wokół technologii MR około 20,000 deweloperów. Porównując tą liczbę z deweloperami technologii AR czy VR nie stanowi ona żadnej konkurencji. Tym samym można odnieść wrażenie, że Hololens 2 ma stać się nie tylko kolejną odsłoną urządzenia, ale także nowym podejściem firmy do rozwoju technologii mixed reality. Ma się stać ona bardziej otwarta i dostępna co na pewno spowoduje zwiększenie popularności oraz rozwój w nowych gałęziach przemysłu.

Więcej na temat programu można dowiedzieć się na stronie hololens.com. Jeśli chcecie się zarejestrować do programu Development Edition zrobicie na tutaj.